Hírolvasó
Mai evangélium – 2026. június 25.
A Szűzanya lábához kuporodva dicsőítettük Jézust – Częstochowa útinapló 2.
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban van részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló az második napról. Erről a pár napról egy kis útinapló sorozattal jelentkezem, mindig másnap. Így most a keddi napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. 5.30-kor keltünk a szobatársammal, ugyanis a Fekete Madonna kegyképet mindig reggel 6 órakor nyitják fel ünnepélyes módon, elképesztően hangos fanfárokkal. Katartikus élmény a csurig tele lévő templomban hallani ezt az elsöprő trombitaszót miközben lassan felhúzódik a festményt takaró aranyozott ajtó. A Kegykápolnából élőben közvetítik az eseményeket, érdemes meglesni. Egy biztos: a lengyelek mindennek megadják a módját, főleg a Szűzanya tiszteletének! Reggeli után a zarándokház elől kereszttel, táblákkal és zászlókkal félezren felvonultunk a Jasna Góra-i bazilikához a magyar misére. A bevonulás közben kereszteződött az utunk egy másik zarándokcsoporttal, akik keresztútra igyekeztek, fentebb, a kolostorváros falainál sétáltak, meglátták, hogy énekelve közeledünk és rögtön lelkes integetés bontakozott ki közöttünk. Őszintén semmi extra nem volt, de nagyon meghatódtam. Krisztusban tényleg egyek vagyunk! A bazilikában Grzegorz Ryś bíboros, krakkói érsek celebrálta a misét Bátor Botond pálos szerzetes atya tolmácsolásával. A bíboros eredetileg Krakkóban fogadott volna minket csütörtökön, […]
The post A Szűzanya lábához kuporodva dicsőítettük Jézust – Częstochowa útinapló 2. appeared first on 777.
