Katolikus egyházi hírek
Mai evangélium – 2026. június 27., Szent László király
Mester, Neked kell az én szívem? Ugyan már! – Így mutatta meg Isten, hogy figyel rám
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban volt részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló a negyedik, egyben utolsó napról. Erről a pár napról egy kis útinapló sorozattal jelentkeztem, mindig másnap. Így most a csütörtöki napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. Hajnal 5-kor vártak ránk a buszok, hogy a vasútállomásra vigyenek minket, búcsúra kárhoztatva mindenkit a Jasna Górá-tól, Częstochowa-tól. Ezt az utolsó napot a zarándoklatból úgyanis Krakkóban töltöttük. Az út nem volt hosszú Sanktuariumig, így kora reggel megkezdhettük a barangolást Krakkó gyönyörű bazilikáiban. Jártam már Krakkóban, de annak már jó sok éve, elég kicsi voltam, így csak annyira emlékszem, hogy a Wawelben virágot vittünk az apukámmal Szent Hedvig királynő valamint Báthory István erdélyi fejedelem és lengyel király sírjára. Terveztem, hogy ezt megismétlem, de sajnos nem jutottam be a belvárosba idő szűkében, amit kicsit csalódottan konstatáltam, de bízom benne, hogy a közeljövőben újra fejet hajthatok majd előttük. Megkoszorúztuk Szent II. János Pál pápa szobrát, majd bementünk a kívülről átlagos, belülről annál impozánsabb Szent II. János Pál bazilikába, ahol Kovács Gergely gyulafehérvári érsek atya celebrálta a misét, Bátor Botond pálos atya pedig izgalmas […]
The post Mester, Neked kell az én szívem? Ugyan már! – Így mutatta meg Isten, hogy figyel rám appeared first on 777.
Leó pápa a konzisztóriumi nyitóbeszédében: Segítsetek felismerni, mit mond ma a Lélek az egyháznak
A versengés ideje elmúlik, de az értékek megmaradnak – Úszókat fogadott Leó pápa
Hőségriadó: az MKPK elnöke kéri a templomok kinyitását
Elképesztő forróság köszöntött hazánkra, ami még egy darabig velünk marad, legyenek a templomok menedékhelyek minden ember számára! – erre hív Székely János püspök a felhívásában, aki a jövő pénteki 777 OFFLINE – Az élet a tét rendezvényének is résztvevője lesz! A felhívást változtatás nélkül az alábbiakban közöljük. Székely János püspök atya felhívása „Nyissuk meg templomainkat a hőség idején! A nyári hőhullámok, különösen is a tetőző kánikula számos ember egészségét veszélyeztetik, különösen az idősekét, a kisgyermekekét, a krónikus betegekét és a hajléktalanokét. Ezért arra hívjuk keresztény közösségeinket, hogy a mostani, forró napokon, különösen is a nap legmelegebb óráiban nyissák meg templomaik ajtaját, hogy azok menedékhellyé válhassanak. Erre különösen is alkalmasak a forgalmasabb területekhez közelebb eső, régebbi építésű templomépületek. Legyenek ezek olyan helyek: ahol bárki megpihenhet és felfrissülhet; ahol akár egy pohár ivóvíz, egy csendes pad vagy néhány perc nyugalom várja a betérőket; ahol a keresztény szeretet tettekben mutatkozik meg. Amikor a forróság idején kitárjuk templomaink kapuját, ezzel egyszerre szolgáljuk embertársaink testi jólétét és lelki megerősödését, a keresztény szeretet és az egymás iránt érzett felelősség megvalósulását.” Székely János Szombathelyi megyéspüspök, az MKPK elnöke Újra 777 OFFLINE – ráadásul az elmúlt hetek egyik legfontosabb témájáról! Mikortól élet az élet? Jó vagy rossz a […]
The post Hőségriadó: az MKPK elnöke kéri a templomok kinyitását appeared first on 777.
Nyissuk meg templomainkat a hőség idején!
Nagy örömet okoztak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársainak adományai Kijevben
Tetteinket a tiszta igazság vezesse – Beer Miklós püspök gyémántmiséjét ünnepelték Zebegényben
Juniálist szerveztek a lakásotthonban vagy nevelőszülőknél élő gyermekeknek Nyírbátorban
XIV. Leó pápa homíliája a konzisztórium kezdetén: Egyetlen emberi családot alkotunk!
Emlék Boldog IV. Károly királyról a Szentatya áldásával
„Isten útjai kifürkészhetetlenek” – amikor Isten kegyelme pofonként érkezik
Az ember hajlamos arra, hogy elvárásokat támasszon, még Istennel szemben is. Velem is megesett ez a közelmúltban úgy, hogy észre sem vettem. Az Úr azonban tudta a módját, hogyan hozza tudtomra hibámat. Előfordul, hogy az embernek egy tanító jellegű pofonra van szüksége, hogy teret tudjon engedni lelkében a kegyelem működésének. Múlt héten Medjugorjéban jártam zarándoklaton, és életem eddigi legkülönösebb tapasztalatát szereztem ott. Mivel tavaly már voltam – igazán felemelő élmény volt -, nagyjából tudtam, mire számíthatok. Mindemellett azzal is tisztában voltam, hogy nincs két egyforma utazás, ahogy én is alakultam az elmúlt egy évben, úgy bizonyára nem ugyanazok a hatások fognak érni, mint tavaly. És bár a zarándoklat kegyelmeinek befogadásához alapvetően csak nyitott szívre van szükség, és én azt gondoltam, hogy így is megyek, utólag kiderült, hogy igenis komoly elvárásokkal érkeztem, csak magam sem voltam ezzel tisztában. Az Úr azonban ismerte a módját, hogyan adja ezt tudtomra, hogyan figyelmeztessen arra, hogy saját elképzeléseim akadályává válhatnak a kegyelem működésének. Egy váratlan esemény következtében ugyanis már a második ott töltött napon egyértelművé vált, hogy a zarándokúttal kapcsolatos várakozásaim és elképzeléseim kútba estek. Először nagyon szomorúvá tett, hogy itt vagyok ezen a szent helyen és nem az történik, amire nagyon vágytam. Nem igazán akartam elhinni, […]
The post „Isten útjai kifürkészhetetlenek” – amikor Isten kegyelme pofonként érkezik appeared first on 777.
Légy részese a csodának! – Támogasd a Csipkebokor Katolikus Udvart a Művészetek Völgyében
Teremtésvédelmi kalendárium – Vendégeink és lakótársaink, az erdei vadak a kertünkben
„Végül nem lesz más, csak a kegyelem” – Hit Pajzsa díjjal tüntették ki Erdő Péter bíborost
Te kiben bízol meg vakon? – gondolatok a bungee jumping balesetben elhunyt brazil lány kapcsán
Sokkoló hír járta körbe a világot. A közelmúltban egy 21 éves brazil lány veszítette életét, miután 40 métert zuhant egy hídról. A kötelet „elfelejtették” rögzíteni, így ugrott a halálba. A híradások szerint még élt, amikor földet ért, de már nem tudták megmenteni. Szörnyű csapás ez a családnak, a barátainak, és kicsit mindenkit megérint, hogy tud egy ilyen banális hiba előfordulni. A figyelmetlenség apró töredéke volt, a történtek után mindenki másra mutogatott. Senki nem vállalja felelősséget. Bár a lányt már nem hozza vissza, ha kiderül, ki vagy kik voltak, akik elmulasztották ellenőrizni a kötelet. Elgondolkodtatott a dolog, hogy ez a lány milyen vakon megbízott idegenekben. Kérdés nélkül adta a kezükbe a saját életét. Ha belegondolunk, nap mint nap mi is ezt tesszük, amikor közlekedünk, utcára megyünk. Hiszünk benne, hogy a buszsofőr, a másik autós, a motoros mind figyel, vigyáz a saját életére és a miénkre is. Ezek persze nem tudatosak és nem is kell félelemmel vagy negatív gondolatokkal utcára lépni, nyaralni vagy munkába indulni. „Mert nem a félelem lelkét adta nekünk Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét.” (2Tim 1,7) A mindennapok során nem gondolunk – és nem is kell – a legrosszabbra. Nyilván ritkán történnek extrém esetek, […]
The post Te kiben bízol meg vakon? – gondolatok a bungee jumping balesetben elhunyt brazil lány kapcsán appeared first on 777.
