Katolikus egyházi hírek
Megélt hit, kitartás és felelős szolgálat – Aranymiséjét ünnepelte Bábel Balázs érsek Kalocsán
A HÉT VERSE – Pilinszky János: Kánikula
Megkezdődött a Raffaello-lodzsák restaurálása a Vatikánban
„Segít ez bármit is ebben a helyzetben?” – kitartani az imában a legnehezebb időkben
Milyen jó, amíg az embernek van reménye, de mi marad, amikor az is veszni látszik? Mi történik, ha úgy érezzük a szemünk előtt kártyavárként dől össze az életünk? Hogyan lehet teljes szívvel Istenhez fordulni, ha közben teli vagyunk kétséggel? Tényleg olyan nagy ereje van az imádságnak? Az elmúlt időszakban párszor olyan helyzetbe kerültem, amikor úgy éreztem már nem tudok többet tenni, csak az imádság segíthet. Nem, mint utolsó mentőöv, hanem amikor rájön az ember, hogy a saját ereje nem elég, mert itt a földön nem tud tenni semmit. És amikor azt hittem, hogy már megtanultam bízni Istenben, és tudom mennyire fontos az imádság, akkor újra mély vízbe kerülök. Ez történt megint. Azt érzem kicsúszik a lábam alól a talaj, nincs, amibe kapaszkodjak, teljesen tehetetlennek, kiszolgáltatottnak érzem magam, és ekkor megszólal bennem egy hang: „Imádkozz!” Legbelül tudom, hogy ez a helyes megoldás, hiszen kiskorom óta ezt a példát látom magam előtt, mégis kételkedem: „Segít ez bármit is ebben a helyzetben?”. Szégyellem magam. Oly’ sokszor megtapasztaltam már az ima erejét, és mégis kétkedem. Azt érzem egy porszem vagyok, egy bábú, aki körül az események folyamatosan történnek, de nem tud beleszólni, nem tud mit tenni, csak kívülről szemlél mindent, és imádkozik. Elveszett vagyok, […]
The post „Segít ez bármit is ebben a helyzetben?” – kitartani az imában a legnehezebb időkben appeared first on 777.
A konzisztórium első napján a béke és a szeretet civilizációjának építéséről beszéltek
Hangokká formált misztérium – Virágh András Gábor és Az Év Komolyzenei Műve
„Lefegyverezni a mesterséges intelligenciát” – Beran Ferenc XIV. Leó pápa első enciklikájáról
Kocsis Imre: Isten irgalmassága, szeretete és kegyelme az Újszövetség irataiban
„Aki értem elveszíti életét, megtalálja azt”
František Trstenský szepesi püspök Esztergomban: „A hitet nem vitrinbe kaptuk, hanem élő lángként”
Legnagyobb kincsünk Isten szeretete – Interjú Földváry Katalin örökfogadalmas szociális testvérrel
„Ha nem menti meg a babánkat, akkor is az Úr a mi Istenünk” – a daganatos kisbabánál abortuszt javasoltak
Az orvosok egyértelműnek vették az abortuszt, abban sem voltak biztosak, hogy Boti megszülethetne, de Isten kegyelme nagyobb volt a tudomány állításainál. Egy házaspár megrendítő útja a legnagyobb küzdelemben az Úr oldalán. A „Szívemre hallgattam” – édesanyák gyermekvállaláshoz kapcsolódó történeteit összegyűjtó rovat legújabb részében Boti szülei mesélik el, hogy harcoltak imával a kisfiúk életéért, holott az orvosok nem láttak más megoldást, mint az abortuszt. „…ezért a gyermekért biztosan sokan imádkoznak, ő élni akar!” „Gyermekünk, Boti ma 21 hónapos, teljesen egészséges kisfiú, de nem volt ez mindig így. A 20 hetes genetikai ultrahangon vették észre az eltérést: sacrococcygeális teratomát, magyarul farokcsonti daganatot fedeztek fel a magzatunknál. Ekkor húzták ki a lábunk alól a talajt, de hála Istennek, hogy Ő a tollaival betakart bennünket (v.ö. Zsolt 91,4), és bár leírhatatlanul nehéz volt, de csak hónapokkal később fogtuk fel, miken mentünk keresztül. A daganat diagnosztizálása után azonnal másik kórházba irányítottak minket, ahol sokkal pontosabb képet kaphattunk a rendellenességről, és tulajdonképpen itt zúdították a nyakunkba az orvosi tényeket: amennyiben megszületik a baba („amennyiben” már ez az egy szó is hátborzongató számomra), valószínűleg nem fogja tudni szabályozni a széklet-, vizeletürítést, le fognak bénulni az alsó végtagjai, na de eddig nem fogunk eljutni, mert a daganat nagyobbra […]
The post „Ha nem menti meg a babánkat, akkor is az Úr a mi Istenünk” – a daganatos kisbabánál abortuszt javasoltak appeared first on 777.
A venezuelai egyház és Caritas is segíti a földrengés áldozatait
A magyar-szlovák megbékélésből barátság lett – A Szepesi Egyházmegye 250 éves jubileuma Esztergomban
Jezsuita közösség az internálótáborban
Szent László király
Útravaló – 2026. június 27., Szent László király
Mai evangélium – 2026. június 27., Szent László király
Mester, Neked kell az én szívem? Ugyan már! – Így mutatta meg Isten, hogy figyel rám
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban volt részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló a negyedik, egyben utolsó napról. Erről a pár napról egy kis útinapló sorozattal jelentkeztem, mindig másnap. Így most a csütörtöki napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. Hajnal 5-kor vártak ránk a buszok, hogy a vasútállomásra vigyenek minket, búcsúra kárhoztatva mindenkit a Jasna Górá-tól, Częstochowa-tól. Ezt az utolsó napot a zarándoklatból úgyanis Krakkóban töltöttük. Az út nem volt hosszú Sanktuariumig, így kora reggel megkezdhettük a barangolást Krakkó gyönyörű bazilikáiban. Jártam már Krakkóban, de annak már jó sok éve, elég kicsi voltam, így csak annyira emlékszem, hogy a Wawelben virágot vittünk az apukámmal Szent Hedvig királynő valamint Báthory István erdélyi fejedelem és lengyel király sírjára. Terveztem, hogy ezt megismétlem, de sajnos nem jutottam be a belvárosba idő szűkében, amit kicsit csalódottan konstatáltam, de bízom benne, hogy a közeljövőben újra fejet hajthatok majd előttük. Megkoszorúztuk Szent II. János Pál pápa szobrát, majd bementünk a kívülről átlagos, belülről annál impozánsabb Szent II. János Pál bazilikába, ahol Kovács Gergely gyulafehérvári érsek atya celebrálta a misét, Bátor Botond pálos atya pedig izgalmas […]
The post Mester, Neked kell az én szívem? Ugyan már! – Így mutatta meg Isten, hogy figyel rám appeared first on 777.
