Katolikus egyházi hírek
Vitát szeretnénk az abortuszról – sorra kapjuk a visszautasítást
Jövő pénteken nagyszerű 777 OFFLINE lesz a Pázmány ITK-n és reményeink szerint ennek fontos programjaként létrejön egy kulturált vita az abortuszról. Ehhez azonban szükségünk lenne egy olyan hölgyre, aki elvállalja a vitát. Amint arról remélhetőleg nagyon sokan tudtok, jövő héten pénteken – július 3-án – újra 777 OFFLINE eseményt szervezünk Budapesten. Ennek a sorozatnak immáron majdnem tíz éves hagyománya van: azt szeretnénk, hogy ne csak a virtuális világban legyen közöttünk kapcsolódás, hanem személyes találkozókon, keresztül is megismerhessük egymást, értékes beszélgetéseket közösen átélve. A mostani 777 OFFLINE témája az életnek a védelme, különösen is a magzatok védelme. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy két püspök is elvállalta a felkérést: Székely János atya, az MKPK elnöke, illetve Fekete Károly református püspök, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke lesznek a kerekasztal-beszélgetés vendégei. Nem csak ezzel a beszélgetéssel készülünk, szeretnénk egy tiszteleten alapuló, értelmes érvekkel alátámasztott, méltányos vitát rendezni az abortusz témakörében. Annak ellenére, hogy keresztény médiumként mi nem támogatjuk az abortuszt, mégis fontosnak érezzük, hogy legyen párbeszéd ebben a témában, egyenlő feltételekkel, kulturált keretek között. Azt gondoljuk, hogy ez a fajta kommunikáció az egész magyar társadalom számára hiánypótló és előremutató lenne. Ráadásul ez az a téma, amely az elmúlt hetekben nagy társadalmi visszhangot váltott ki, Facebook-bejegyzések ezrei születtek […]
The post Vitát szeretnénk az abortuszról – sorra kapjuk a visszautasítást appeared first on 777.
Baán Izsák OSB vezette a Nagybecskereki Egyházmegye papjainak rekollekcióját
Együtt építjük! – Az ezeréves Váci Egyházmegye mindenkit vár szeptemberi jubileumi napjára
XVI. Benedek tanítása a nap szentjéről, Alexandriai Szent Cirillről
Útravaló – 2026. június 26.
Mai evangélium – 2026. június 26.
Egy véletlenből a zarándoklat legszebb élménye – így éreztem magam a lengyelek szent helyén
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban van részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló a harmadik napról. Erről a pár napról egy kis útinapló sorozattal jelentkezem, mindig másnap. Így most a szerdai napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. Iszonyú kapkodások közepette készülődtem hajnalban, hogy ismét megnézzem a Fekete Madonna kegykép feltárását. Egyrészt, hogy le tudjam nektek videózni ezt a szertartást, másrészt kis túlzással bűnnek éreztem volna az igazak álmát aludni és nem kihasználni az időt Jasna Górában. Itt a hajnal aktív része a napnak. Mindenki félálomban siet a Kegytemplom felé, Jézusra szegezett álmos szemekkel. Ma már kevésbé éreztem egy kész útvesztőnek a Fényes-hegyet, sőt őszintén beleszerettem a kolostorvárosba: akárhová nézek, apácák és szerzetesek sétálnak el mellettem különböző rendekből, szebbnél szebb habitusokban és mindent áthat, hogy ezen a helyen tényleg a Lényegre figyelnek az emberek. A képfeltárás után szentségimádásra mentünk egy kápolnába, ami annyira csurig volt, hogy nem is fértem be. Ezután megkoszorúztuk egy mártír atya, Popieluszko szobrát, majd énekelve meneteltünk vissza a Szűz Mária sugárúton. Délben a Kegykáponában misét celebrált a zarándokok számára Kovács Gergely gyulafehérvári érsek, azonban én ennek […]
The post Egy véletlenből a zarándoklat legszebb élménye – így éreztem magam a lengyelek szent helyén appeared first on 777.
