Katolikus egyházi hírek
Szudánban meggyilkoltak egy plébánost, aki feljelentést tett gyógyszerlopás miatt
„Elmegyünk a lengyelekhez koldulni egy kis hitet” – Częstochowa útinapló 1.
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban van részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló az első napról. A częstochowa-i zarándoklatról egy kis útinapló sorozattal is jelentkezem, mindig másnap megosztva az előzőnapi történéseket. Így most a hétfői napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. Meglehetősen korán keltem, hogy odaérjek a Keleti pályaudvarra hétfő hajnalban. Álmos voltam és az izgalommal vegyes félelemtől éhes is, bár enni nem tudtam volna egy falatot sem: hamarosan útrakeltem közel 500 zarándokkal a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal, hogy a Felvidéken és Csehországon átrobogva megérkezzünk a sziléziai vajdságban található Częstochowa-ba. A vonatállomás élettel teli volt hajnal 5-kor. A terv szerint 5.44-kor indultunk volna, de kisvártatva kiderült, hogy felsővezetékszakadás miatt két órával később indulunk. Figyeltem az arcokat, hogy valaki hitetlenkedik-e a hír hallatán, de a környezetemben senkit nem hatott meg igazán a hír. Nem szegte kedvünket a vesztegelés. Alig gördültünk ki az állomásról, reggelizni hívtak, kollégákkal találkoztam és Kovács Gergely érsek atyával is megismerkedhettem. Igyekeztem magamba szívni a zarándoklat hangulatát és megismerkedni emberekkel, megszólaltatni őket Nektek. Amerre mentem mindenhol csupa mosolygós, reményteli szempárral találkoztam, de a legerősebb benyomásom mégis az […]
The post „Elmegyünk a lengyelekhez koldulni egy kis hitet” – Częstochowa útinapló 1. appeared first on 777.
Ahol hálát adunk és áldást kapunk – Orosz Lóránt OFM a mátraverebély-szentkúti kegyhelyről
Sorsdöntő választás előtt állunk – Leó pápa enciklikája 4 percbe sűrítve
Milyen világot építünk? – Az útközben meghalt menekültekért imádkoztak Budapesten
Leó pápa a Jérôme Lejeune Alapítványhoz: Az orvostudomány sohasem lehet a tervezett halál szolgája!
Húsz évvel a kiengesztelődés után – Riportfilm a magyar és a szlovák nép közös örökségéről
Kéziratos könyvek, egyháztörténeti ritkaságok nyomában – Megtartották a IX. Scriptorium Konferenciát
„Mintha a középkori Lengyelországban lettem volna” – így áradozott Pannonhalmáról a 777-nek Grzegorz Ryś krakkói érseke
Bíborosi gyorsinterjú a 777-en! Sikerült egy rövid interjú erejéig beszélgetnie Grzegorz Ryś bíborossal, Krakkó érsekével a czestohowai zarándoklaton jelen lévő Gál Petra Júlia tudósítónaknak. A bíboros a 777-nek felelevenítette, hogy két alkalommal már járt Magyarországon, egy évvel ezelőtt Pannonhalmát is megismerte, amely nagy hatással volt rá: „Nagyon régen volt, amikor első alkalommal jártam Magyarországon, de egy évvel ezelőtt Pannonhalmán egy kicsivel több időt tölthettem el, ahol egy konferencia volt. Úgy éreztem magam Pannonhalmán, mintha a középkori Lengyelországban lennék. Gyakorlatilag a kereszténység onnan indult el, a legrégebbi bencés kolostor Magyarországon. Tyniecben, Krakkó közelében van egy nagyon hasonló kolostor, igaz az valamivel fiatalabb. Nagyon jó megtapasztalása volt a közösségnek a szeretete.” A bíboros udvariasan visszautasította a lehetőséget, hogy kollégánk megtanítson neki egy magyar mondatot, amely a következő lett volna: „Békesség nektek!”. De ki tudja, lehet hogy jövőre még ezt is hallhatjuk Tőle! Ezúton is köszönjük a segítséget Bátor Botond pálos szerzetes atyának, aki nagyszerű lengyel nyelvtudással örvendeztette meg a bíborost, a riportert – és a 777 közönségét is. Gál Petra Júlia ezeket a napokat Czestochowában tölti, a zarándoklatra a Misszió Tours Utazási Iroda szervezésében induló Fekete Madonna zarándokvonattal érkezett. A 777 közösségi oldalain folyamatosan nyomon követhetitek tudósításait, interjúit, de ami ennél is fontosabb, […]
The post „Mintha a középkori Lengyelországban lettem volna” – így áradozott Pannonhalmáról a 777-nek Grzegorz Ryś krakkói érseke appeared first on 777.
Német László bíboros mutatott be szentmisét a hagyományos horvát nemzetiségi napon Kalocsán
Magyar bencés trilógia – Előadás-sorozat a szentszéki magyar nagykövetségen
„Köszönet és hála” – példátlan összefogással állnak ki a szülők az esztergomi ferences gimnázium mellett
Összefogtak a Szent Antal Esztergomi Ferences Gimnázium tanulóinak szülei és közös közleményben fejezték ki köszönetüket az intézmény oktatói, nevelői szerzetesei felé. Mint ismert, a múlt héten nagy médianyilvánosságot kapott egy korábbi bántalmazásos eset az intézményben, amely kapcsán a szerzetesrend vezetősége teljeskörű vizsgálatot rendelt el. Ezt követően azonban olyan általánosító és megbélyegző – az igazság minden formáját nélkülöző – állítások lepték el a nyilvánnoságot, amely a szülői munkaközösséget ennek a közlemény megírására ösztönözték. Érdekesség, hogy a szülők több mint kilencven (!) százaléka támogatta aláírásával az írást – amelyet változtatás nélkül teszünk közzé. Köszönet és hála a Szent Antal Esztergomi Ferences Gimnázium és Kollégium oktatói, nevelői és szerzetesi közösségének Köszönet, hogy minden időben, mindennap, az év tanítási idejében, hétvégéken és ünnepeken, sokszor a nyári szünetben, ébredéstől az elalvásig (és utána) a gyerekeink mellett vannak. Köszönet, hogy minden nehézségben, örömben, döntéseknél és érzelmi viharoknál, családi tragédiáknál a gyerekeink mellett vannak. Köszönet, hogy megtartó, megbízható közösségben lehetnek, melynek minden tagjára odafigyelnek, hogy jó helyen és biztonságban tudhatjuk őket! Köszönet, hogy épp úgy, mint a gyerekeink, számíthatunk a nevelői tapasztalatra, a türelemre, bölcsességre és kiállásra. Hogy nem engedik el a kezüket, hogy előbb kérdeznek, ha kell hívnak és egyeztetnek, és utána mondanak véleményt, jóindulattal és szeretettel. […]
The post „Köszönet és hála” – példátlan összefogással állnak ki a szülők az esztergomi ferences gimnázium mellett appeared first on 777.
