Back to top

Hitoktatás

Plébániai hitoktatás

Plébániánkon minden korosztály számára van hitoktatás, a fiatalok számára pedig fontos, hogy emellett egy hitre nevelő közösség tagjai is legyenek. Ezt a célt szolgálják a heti rendszeres hittanórákon, valamint a diák- és ifjúsági miséken túl a nyári és téli táborok, amelyekbe minden korosztályt hívunk, nemcsak a gyerekeket, hanem a fiatalokat, sőt a szülőket is. És örömteli tapasztalat, hogy ezek a vidám együttlétek felszabadult, minden korosztály számára örömteli kapcsolatot hoznak létre. A szülők szívesen vannak együtt a fiatalokkal, és a fiatalok sem zárkóznak el a felnőttebb korosztálytól, hanem örömmel fogadják el egymást, hiszen az együttlét célja nem a fiatalok kritizálása életvitelük, vagy gondolkodásuk miatt.

Tudnivalók

A hitoktatás ingyenes. Jelentkezés a hittanórán való megjelenéssel történik, és egy jelentkezési lap kitöltésével történik. Nem feltétel, hogy a gyermek meg legyen keresztelve, keresztlevelet nem kérünk.

Helyszín

plébániai hittanterem I. kerület, Budapest, Aranyhal utca 1.

 

Nagyobb térkép

Iskolai hitoktatás

Plébániánk területén az alábbi iskolákban folytatunk római katolikus hitoktatást:

 


További információ: https://ebphitoktatas.hu/katolikushittan