Katolikus egyházi hírek
Papok a pusztaságban – Lelki támaszt nyújtottak a Bărăganba deportáltaknak
XIV. Leó pápa vasárnap délben: A szeretet elszakadást és veszteséget is magával hoz
Aggházy Mária zirci apátsági építkezéseket bemutató kötete – Érsekségi ékességek (163.)
Rendkívüli konzisztórium: Az egyház társadalmi tanítása a megosztottság ellenszere lehet
Schönberger Jenő püspök Győrben: Szent László titka az Isten bölcsessége, a lelki erő és a szeretet
XIV. Leó pápa konzisztóriumi záróbeszéde: Az Úr továbbra is megtérésre hívja az egyházat
Az Eucharisztia ünneplése 170/12d
Alaptalannak bizonyultak a plakáton megfogalmazott vádak – Lezárult az Egri Főegyházmegye vizsgálata
„Nyugat fényessége” – Szent Iréneusz püspök és vértanú, az új egyháztanító
Útravaló – 2026. június 28., évközi 13. vasárnap
Mai evangélium – 2026. június 28., évközi 13. vasárnap
Megélt hit, kitartás és felelős szolgálat – Aranymiséjét ünnepelte Bábel Balázs érsek Kalocsán
A HÉT VERSE – Pilinszky János: Kánikula
Megkezdődött a Raffaello-lodzsák restaurálása a Vatikánban
„Segít ez bármit is ebben a helyzetben?” – kitartani az imában a legnehezebb időkben
Milyen jó, amíg az embernek van reménye, de mi marad, amikor az is veszni látszik? Mi történik, ha úgy érezzük a szemünk előtt kártyavárként dől össze az életünk? Hogyan lehet teljes szívvel Istenhez fordulni, ha közben teli vagyunk kétséggel? Tényleg olyan nagy ereje van az imádságnak? Az elmúlt időszakban párszor olyan helyzetbe kerültem, amikor úgy éreztem már nem tudok többet tenni, csak az imádság segíthet. Nem, mint utolsó mentőöv, hanem amikor rájön az ember, hogy a saját ereje nem elég, mert itt a földön nem tud tenni semmit. És amikor azt hittem, hogy már megtanultam bízni Istenben, és tudom mennyire fontos az imádság, akkor újra mély vízbe kerülök. Ez történt megint. Azt érzem kicsúszik a lábam alól a talaj, nincs, amibe kapaszkodjak, teljesen tehetetlennek, kiszolgáltatottnak érzem magam, és ekkor megszólal bennem egy hang: „Imádkozz!” Legbelül tudom, hogy ez a helyes megoldás, hiszen kiskorom óta ezt a példát látom magam előtt, mégis kételkedem: „Segít ez bármit is ebben a helyzetben?”. Szégyellem magam. Oly’ sokszor megtapasztaltam már az ima erejét, és mégis kétkedem. Azt érzem egy porszem vagyok, egy bábú, aki körül az események folyamatosan történnek, de nem tud beleszólni, nem tud mit tenni, csak kívülről szemlél mindent, és imádkozik. Elveszett vagyok, […]
The post „Segít ez bármit is ebben a helyzetben?” – kitartani az imában a legnehezebb időkben appeared first on 777.
