Katolikus egyházi hírek
František Trstenský szepesi püspök Esztergomban: „A hitet nem vitrinbe kaptuk, hanem élő lángként”
Legnagyobb kincsünk Isten szeretete – Interjú Földváry Katalin örökfogadalmas szociális testvérrel
A venezuelai egyház és Caritas is segíti a földrengés áldozatait
A magyar-szlovák megbékélésből barátság lett – A Szepesi Egyházmegye 250 éves jubileuma Esztergomban
Jezsuita közösség az internálótáborban
Szent László király
Útravaló – 2026. június 27., Szent László király
Mai evangélium – 2026. június 27., Szent László király
Mester, Neked kell az én szívem? Ugyan már! – Így mutatta meg Isten, hogy figyel rám
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban volt részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló a negyedik, egyben utolsó napról. Erről a pár napról egy kis útinapló sorozattal jelentkeztem, mindig másnap. Így most a csütörtöki napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. Hajnal 5-kor vártak ránk a buszok, hogy a vasútállomásra vigyenek minket, búcsúra kárhoztatva mindenkit a Jasna Górá-tól, Częstochowa-tól. Ezt az utolsó napot a zarándoklatból úgyanis Krakkóban töltöttük. Az út nem volt hosszú Sanktuariumig, így kora reggel megkezdhettük a barangolást Krakkó gyönyörű bazilikáiban. Jártam már Krakkóban, de annak már jó sok éve, elég kicsi voltam, így csak annyira emlékszem, hogy a Wawelben virágot vittünk az apukámmal Szent Hedvig királynő valamint Báthory István erdélyi fejedelem és lengyel király sírjára. Terveztem, hogy ezt megismétlem, de sajnos nem jutottam be a belvárosba idő szűkében, amit kicsit csalódottan konstatáltam, de bízom benne, hogy a közeljövőben újra fejet hajthatok majd előttük. Megkoszorúztuk Szent II. János Pál pápa szobrát, majd bementünk a kívülről átlagos, belülről annál impozánsabb Szent II. János Pál bazilikába, ahol Kovács Gergely gyulafehérvári érsek atya celebrálta a misét, Bátor Botond pálos atya pedig izgalmas […]
The post Mester, Neked kell az én szívem? Ugyan már! – Így mutatta meg Isten, hogy figyel rám appeared first on 777.
Leó pápa a konzisztóriumi nyitóbeszédében: Segítsetek felismerni, mit mond ma a Lélek az egyháznak
A versengés ideje elmúlik, de az értékek megmaradnak – Úszókat fogadott Leó pápa
Hőségriadó: az MKPK elnöke kéri a templomok kinyitását
Elképesztő forróság köszöntött hazánkra, ami még egy darabig velünk marad, legyenek a templomok menedékhelyek minden ember számára! – erre hív Székely János püspök a felhívásában, aki a jövő pénteki 777 OFFLINE – Az élet a tét rendezvényének is résztvevője lesz! A felhívást változtatás nélkül az alábbiakban közöljük. Székely János püspök atya felhívása „Nyissuk meg templomainkat a hőség idején! A nyári hőhullámok, különösen is a tetőző kánikula számos ember egészségét veszélyeztetik, különösen az idősekét, a kisgyermekekét, a krónikus betegekét és a hajléktalanokét. Ezért arra hívjuk keresztény közösségeinket, hogy a mostani, forró napokon, különösen is a nap legmelegebb óráiban nyissák meg templomaik ajtaját, hogy azok menedékhellyé válhassanak. Erre különösen is alkalmasak a forgalmasabb területekhez közelebb eső, régebbi építésű templomépületek. Legyenek ezek olyan helyek: ahol bárki megpihenhet és felfrissülhet; ahol akár egy pohár ivóvíz, egy csendes pad vagy néhány perc nyugalom várja a betérőket; ahol a keresztény szeretet tettekben mutatkozik meg. Amikor a forróság idején kitárjuk templomaink kapuját, ezzel egyszerre szolgáljuk embertársaink testi jólétét és lelki megerősödését, a keresztény szeretet és az egymás iránt érzett felelősség megvalósulását.” Székely János Szombathelyi megyéspüspök, az MKPK elnöke Újra 777 OFFLINE – ráadásul az elmúlt hetek egyik legfontosabb témájáról! Mikortól élet az élet? Jó vagy rossz a […]
The post Hőségriadó: az MKPK elnöke kéri a templomok kinyitását appeared first on 777.
Nyissuk meg templomainkat a hőség idején!
Nagy örömet okoztak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársainak adományai Kijevben
Tetteinket a tiszta igazság vezesse – Beer Miklós püspök gyémántmiséjét ünnepelték Zebegényben
Juniálist szerveztek a lakásotthonban vagy nevelőszülőknél élő gyermekeknek Nyírbátorban
XIV. Leó pápa homíliája a konzisztórium kezdetén: Egyetlen emberi családot alkotunk!
Emlék Boldog IV. Károly királyról a Szentatya áldásával
„Isten útjai kifürkészhetetlenek” – amikor Isten kegyelme pofonként érkezik
Az ember hajlamos arra, hogy elvárásokat támasszon, még Istennel szemben is. Velem is megesett ez a közelmúltban úgy, hogy észre sem vettem. Az Úr azonban tudta a módját, hogyan hozza tudtomra hibámat. Előfordul, hogy az embernek egy tanító jellegű pofonra van szüksége, hogy teret tudjon engedni lelkében a kegyelem működésének. Múlt héten Medjugorjéban jártam zarándoklaton, és életem eddigi legkülönösebb tapasztalatát szereztem ott. Mivel tavaly már voltam – igazán felemelő élmény volt -, nagyjából tudtam, mire számíthatok. Mindemellett azzal is tisztában voltam, hogy nincs két egyforma utazás, ahogy én is alakultam az elmúlt egy évben, úgy bizonyára nem ugyanazok a hatások fognak érni, mint tavaly. És bár a zarándoklat kegyelmeinek befogadásához alapvetően csak nyitott szívre van szükség, és én azt gondoltam, hogy így is megyek, utólag kiderült, hogy igenis komoly elvárásokkal érkeztem, csak magam sem voltam ezzel tisztában. Az Úr azonban ismerte a módját, hogyan adja ezt tudtomra, hogyan figyelmeztessen arra, hogy saját elképzeléseim akadályává válhatnak a kegyelem működésének. Egy váratlan esemény következtében ugyanis már a második ott töltött napon egyértelművé vált, hogy a zarándokúttal kapcsolatos várakozásaim és elképzeléseim kútba estek. Először nagyon szomorúvá tett, hogy itt vagyok ezen a szent helyen és nem az történik, amire nagyon vágytam. Nem igazán akartam elhinni, […]
The post „Isten útjai kifürkészhetetlenek” – amikor Isten kegyelme pofonként érkezik appeared first on 777.
