Katolikus Hírportál
Frissítve: 19 óra 38 perc

Az egri szeminárium látta vendégül az országos kispaptalálkozó résztvevőit

2017, március 25 - 10:59du
Az ország szemináriumainak papnövendékei tavaszi találkozójukon az Egri Főegyházmegye szemináriumában vendégeskedtek március 24-25-én. A nagyböjti készület jegyében városi keresztút, Eger nevezetességeinek megismerése és Ternyák Csaba érseki szentmiséje jelentette a zarándoklat programját.

Meseterápia – A „Szólít a szörny” című filmről

2017, március 25 - 8:55du
A film alapjául szolgáló regény ötlete a fiatalon elhunyt Siobhan Dowd fejében született meg, és Patrick Ness, a népszerű Chaos Walking-trilógia szerzője öntötte formába. A film és a regény címe is „Szólít a szörny”.

Ferenc pápa a Milánói Főegyházmegye papjaival és szerzeteseivel találkozott

2017, március 25 - 8:32du
Ferenc pápa tíz óra körül érkezett Milánó szívébe, a dóm elé, ahol a helybéliek kitörő tapssal fogadták. A dómban az egyházmegye papjaival és szerzeteseivel beszélgetett, majd a dóm előtt a jelenlévőkkel elimádkozta az Angelust.

A Pápai Ház szónoka megtartotta harmadik nagyböjti prédikációját

2017, március 25 - 8:03du
Március 24-én tartotta meg Raniero Cantalamessa kapucinus a Római Kúria számára harmadik nagyböjti elmélkedését a Redemptoris Mater-kápolnában, melynek témája a Szentlélek szerepe Krisztus húsvéti misztériumában.

Angelo Bagnasco bíboros: A kezdetek Európája az evangéliumban gyökerezik

2017, március 25 - 7:25du
A Római Szerződés aláírásának 60. évfordulója alkalmából március 23-án, csütörtök este a római Santa Maria sopra Minerva-templomban vesperást tartottak, amelyet Angelo Bagnasco bíboros, az olasz püspöki konferencia elnöke vezetett.

Nemzeti emlékhellyé avatták az esztergomi Várhegyet és Vízivárost

2017, március 25 - 6:59du
Nemzeti emlékhellyé avatták az esztergomi Várhegyet és Vízivárost: az ezt jelképező sztélét, amelyet a Vármúzeum és a bazilika között állítottak fel, szombaton leplezték le ünnepélyes keretek között. A sztélét Erdő Péter bíboros, prímás áldotta meg.

„Ferenc pápa szereti a családokat” – Katekézissorozat gyermekeknek: A házasság

2017, március 25 - 6:29du
A Magyar Katolikus Családegyesület kétheti rendszerességgel adja közre gyermekeknek szóló katekézissorozatát, amely Ferenc pápa családoknak szóló beszédei alapján íródott. A kilencedik részt olvashatják.

Piaristák újították meg fogadalmukat a váci székesegyházban

2017, március 25 - 5:52du
Ünnepi szentmisét tartottak március 24-én, pénteken délelőtt a váci székesegyházban. A szertartás keretében a püspöki városban szolgáló piaristák megerősítették, illetve megújították fogadalmukat annak emlékére és tiszteletére, hogy 400 évvel ezelőtt hagyta jóvá a piarista kongregációt V. Pál pápa.

(Ön)vizsgálati jegyzőkönyv

2017, március 25 - 5:00du
Nagyböjt 4. vasárnapja – Gondolatok az evangéliumhoz (Jn 9,1–41)

Tolnay Imre „A legutolsó vacsora” című kiállítása a Szent István-bazilika lovagtermében

2017, március 25 - 4:21du
A Szent István-bazilika lovagtermében nyílt meg a Barcsay-díjas Tolnay Imre festő- és grafikusművész installációja és kiállítása. Galambos Ádám írását adjuk közre az Evangélikus.hu portálról.

Külföldi önkéntes szolgálatra keres fiatalokat a Máltai Szeretetszolgálat

2017, március 25 - 4:02du
Vállalkozó kedvű, 18 és 30 év közötti fiatalokat keres a Magyar Máltai Szeretetszolgálat egyéves külföldi önkéntes szolgálatra.

Ferenc pápa Szent Ambrus városában – A szegényeké az elsőbbség Milánóban is

2017, március 25 - 3:35du
Miközben Rómában Európa vezetői megújítják a 60 évvel ezelőtt született Római Szerződést, Ferenc pápa egynapos apostoli látogatásra Milánóba érkezett.

Bemutatjuk az új kaposvári püspököt: Varga László – A csend tettekre hív

2017, március 25 - 2:53du
2017. március 25-én Őszentsége Ferenc pápa Varga Lászlót, a Kaposvári Egyházmegye általános helynökét kaposvári megyéspüspökké nevezte ki. Az alábbi írásban közelebb hozzuk az új főpásztort olvasóinkhoz.

Mindszenty bíborosra emlékeztek Bécsben

2017, március 25 - 2:50du
Mindszenty József bíboros-hercegprímás születésének közelgő 125. évfordulója alkalmából Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom-budapesti segédpüspök szentmisét mutatott be március 22-én Bécsben, a Pázmáneumban.

A hajléktalanságról mutatnak be operát Budapesten

2017, március 25 - 2:00du
Április 8-án „Az egyetlen hajléktalan” címmel mutatják be Col Legno operáját az Óbudai Kulturális Központban.

Varga Lászlót kaposvári megyéspüspökké nevezte ki Ferenc pápa

2017, március 25 - 1:13du

Nagyböjti kalendárium – 2017. március 25.

2017, március 25 - 8:01de
Idei nagyböjti készületünkben XVI. Benedek pápa Deus caritas est [Isten a szeretet] kezdetű enciklikáját idézzük napról napra. Készüljünk együtt Jézus feltámadásának ünnepére!

Keresztények a Boko Haram fogságában – Napjainkban is zajlik a „Némaság” története

2017, március 24 - 8:55du
A nigériai Patience 25 éves volt és várandós, amikor a Boko Haram terroristái először elrabolták. Sok szenvedésen ment keresztül, szeretteit meggyilkolták, ő túlélte a borzalmakat, és elmeséli, mit tesznek a keresztényekkel az afrikai kalifátus emberei. Egy német újságírónő könyvet írt történetéről.

Kovács Zoltán mariológus Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepéről

2017, március 24 - 8:13du
Az alábbiakban Kovács Zoltán plébános, mariológus írását tesszük közzé Urunk születésének hírüladása, magyar népi nevén Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepéről.

„Európa vagy keresztény lesz, vagy nem lesz” – 60 éve írták alá a római szerződést

2017, március 24 - 7:55du
Az 1957. március 25-én, hatvan évvel ezelőtt Rómában aláírt, és 1958. január 1-jén hatályba lépett nemzetközi szerződés hozta létre az Európai Gazdasági Közösséget. Ennek emlékére Ferenc pápa az Európai Unió országainak vezetőivel találkozik a Vatikánban március 24-én este hat órakor.