Katolikus Hírportál
Frissítve: 4 óra 10 perc

Szállodává bővítik a Pannonhalmi Főapátság apátsági majorjának épületegyüttesét

2017, december 13 - 11:02du
Szállodává bővítik a Pannonhalmi Főapátság tulajdonában lévő, háromszáz éves apátsági major épületegyüttest.

Kitágult a liturgikus tér – Bemutatjuk a megújuló győri székesegyházat

2017, december 13 - 9:57du
A győri Nagyboldogasszony-székesegyház felújításáról Veres András győri megyéspüspök, az MKPK elnöke; Lukácsi Zoltán, a Győri Hittudományi Főiskola rektora; Bognár István püspöki irodaigazgató, a székesegyház plébánosa és Németh Attila sopronbánfalvi plébános számolt be olvasóinknak.

Ha egy barát a barátod – Olvasóink ötletei szerzetesek és papok megajándékozására

2017, december 13 - 8:55du
Olvasóink javaslatait adjuk közre, melyekkel kiegészítették nemrég megjelent cikkünket – újabb ötletek, mit adhatunk szerzetes és pap barátainknak, rokonainknak ajándékba.

ANGYAL a Lehel téren – Rekordszámú pap várja a gyónni vágyókat az Árpád-házi Szent Margit-templomban

2017, december 13 - 8:17du
A Regnum Marianum és a Lehel téri Árpád-házi Szent Margit-templom közössége „Adventi és Nagyböjti Gyónási Alkalmat”, azaz ANGYAL-t szervez december 20-án, 18 órától a budapesti Lehel téri templomban.

Jó reggelt kívánok, megjöttek a fehérvári huszárok! – Zászlómegáldás Székesfehérváron

2017, december 13 - 7:47du
Koszorúzási ünnepséget szervezett december 11-én a Fehérvári Huszárok Egyesülete a limanowai csata 103. évfordulója emlékére. A megemlékezés keretében Spányi Antal megyéspüspök megáldotta az idén húszéves egyesület zászlóját.

Ferenc pápa Twitter-üzenete december 13-án

2017, december 13 - 7:45du
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közleménye

2017, december 13 - 7:28du
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közleményét olvashatják.

Ferenc pápa: Miért menjünk misére vasárnap?

2017, december 13 - 7:10du
December 13-án a Szentatya folytatta a szentmiséről tartott katekéziseit. Ma a vasárnapi szentmise értelmére mutatott rá. Ferenc pápa katekézisét teljes terjedelmében közöljük.

A csíksomlyói búcsúhoz hozzátartozik Szűz Mária tisztelete – az erdélyi ferencesek közleménye

2017, december 13 - 6:47du
A csíksomlyói ferencesek december 13-án sajtóközleményt jelentettek meg annak kapcsán, hogy a Hungarikum Bizottság döntése nyomán a csíksomlyói pünkösdi búcsú bekerült a Magyar Értéktárba. Az alábbiakban olvashatják a dokumentumot.

Vácon tartott adventi elmélkedést Böjte Csaba

2017, december 13 - 6:01du
Böjte Csaba osztotta meg gondolatait december 10-én, advent második vasárnapján a váci Madách Imre Művelődési Központban a Dunakanyari Védegylet Alapítvány által szervezett eseményen.

A francia püspöki konferencia elnöke: A mai világ drámáját a tudatlanság okozza

2017, december 13 - 5:15du
Georges Pontier marseilles-i érsek, a francia katolikus püspöki konferencia elnöke a La Croix francia katolikus napilapnak adott interjút, amit a L’Osservatore Romano vatikáni újság december 11-i száma is átvett.

A Szűzanya Szápáron

2017, december 13 - 4:51du
Megáldották a plébánia felújított épületét, valamint a falu újonnan létesült Szűzanya-szobrát december 9-én a Veszprém megyei Szápáron. A falu közepén felállított szobor egy helyi lakos, Szabó Jenő felajánlása, talapzata közadakozásból épült.

Lovasszekéren a Mikulással Máriapócson

2017, december 13 - 4:51du
A máriapócsi Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolába lovasszekérrel érkezett a Mikulás december 6-án. A jó gyermekek utazhattak is vele egy kicsit.

A Szent Kristóf Ház lakóinál tett adventi látogatást Spányi Antal püspök

2017, december 13 - 4:37du
Fenyőfával ajándékozta meg a Szent Kristóf Ház fogyatékkal élő gondozottjait Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök és Smohay András, a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum igazgatója december 12-én.

Elhunyt Varga Ottó

2017, december 13 - 4:03du
A Szombathelyi Egyházmegye fájdalommal, de a feltámadásba vetett hittel tudatja, hogy Varga Ottó őriszentpéteri plébános életének 61., áldozópapi szolgálatának 36. évében váratlanul elhunyt december 12-én.

Mátyás király-emlékévet hirdetett 2018-ra a Nemzetpolitikai Államtitkárság

2017, december 13 - 3:49du
Hunyadi Mátyás születésének 575. és királlyá választásának 560. évfordulója alkalmából emlékévet hirdet 2018-ra a Nemzetpolitikai Államtitkárság – jelentette be Potápi Árpád János államtitkár december 11-én.

Alpha-képzést tartottak a kaposvári püspökségen

2017, december 13 - 3:41du
Alpha evangelizációs képzést tartottak a kaposvári püspökségen december 9-én. A mintegy 35 résztvevő megismerkedhetett az Alpha felépítésével és módszertanával.

Segíts, hogy segíthessenek! – Megnyílt a karitászvásár Szegeden

2017, december 13 - 3:01du
A Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász immáron huszonnegyedik alkalommal szervezett adventi vásárt a Szegedi Nagyáruház földszintjén. A bevételből a szeretetszolgálat ezúttal is a nehéz sorsú családok tűzifavásárlásához járul hozzá, illetve hajléktalan embertársainknak nyújt segítséget.

Tomka Ferenc atya hetvenöt éves

2017, december 13 - 2:15du
Barátai, tisztelői köszöntötték a hetvenöt éves Tomka Ferenc atyát, egyetemi tanárt december 12-én Budapesten, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán.

Adventi gyertyagyújtás az ELTE Savaria Egyetemi Központban

2017, december 13 - 1:45du
December 5-én adventi gyertyagyújtásra gyűlt össze az ELTE Savaria Egyetemi Központ közössége. Az ünnepségen Németh István rektorhelyettes mondott köszöntőt, majd Németh Norbert egyetemi lelkész megáldotta az egyetemi központ adventi koszorúját.