Katolikus Hírportál
Frissítve: 7 óra 27 perc

Ferenc pápa: A víz, amelybe ugrotok, amelyben úsztok, játszotok, versenyeztek…

2017, június 25 - 8:50du
Június 24-én meglátogatták a Szentatyát a „Sette Colli” (hét domb) nevű úszóviadalon részt vevő sportolók és az Olasz Úszószövetség vezetői. Sok magyar versenyez Rómában, az úszókat Kapás Boglárka és Jakabos Zsuzsanna képviselte a találkozón.

Veres András Mosonmagyaróváron: Szent László előbb volt szent életű, mint király

2017, június 25 - 7:59du
Június 25-én Mosonmagyaróváron Veres András győri megyéspüspök a Szent László-emlékévhez kapcsolódóan ünnepi szentmisét mutatott be a Szent Gotthárd-templomban, amely mellett elkészült az egykori Szent László-kápolna alapjait jelző emléktábla.

Nyitott kapukkal – A család értéke áll az idei KATTÁRS középpontjában

2017, június 25 - 7:30du
Szentmisével és hivatalos megnyitóval vette kezdetét a Katolikus Társadalmi Napok (KATTÁRS) Győrben június 25-én. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Caritas in Veritate bizottsága által ötödször megrendezett esemény idei mottója: „A család szeretete az Egyház öröme”.

Itt vagyok, Uram, küldj engem! – Vasmiséjét ünnepelte Kerényi Lajos

2017, június 25 - 6:33du
Kerényi Lajos SchP a budapesti Szent Kereszt-templomban mutatta be vasmiséjét június 25-én. Ünnepi homíliát mondott Erdő Péter bíboros, prímás.

Ferenc pápa: A misszió nem turistáskodás!

2017, június 25 - 5:59du
Június 25-én a délben a szentatya arról tartott elmélkedést a napi evangélium alapján, hogy Jézus felkészíti övéit az üldöztetésekre, de azt is megígéri, hogy sosem lesznek egyedül. Ferenc pápa beszédét teljes terjedelmében közöljük az alábbiakban.

Rubinmisét ünnepelt Termeczky Jenő lazarista atya

2017, június 25 - 5:30du
A lazaristák 400. jubileumi évében ünnepli pappá szentelése 70. évfordulóját Termeczky Jenő CM. A hálaadó rubinmisét június 23-án, Jézus Szent Szíve ünnepén mutatták be Budapesten, a lazarista központi ház Szent Gellért-kápolnájában – tájékoztatott Bényei Botond CM.

Átvették okleveleiket a Gál Ferenc Főiskola gyulai karának végzősei

2017, június 25 - 5:00du
Okleveleket és díjakat adtak át a Gál Ferenc Főiskola Egészség- és Szociális Tudományi Karának diplomaosztó ünnepségén június 23-án a gyulai Nádi Boldogasszony-plébániatemplomban. A rendezvényen aláírták a főiskola, a Békés Megyei Központi Kórház, a Gyulai Várfürdő Kft. és a Gyulai Kistérség Egységes Szociális és Gyermekjóléti Intézménye közötti stratégiai megállapodást is.

Jézus Szíve maga az irgalom – Búcsút ünnepeltek Szatmárnémetiben

2017, június 25 - 4:30du
Legyen olyan szívetek, amely kitartó az Úrban, olyan, amelyet legyőzött a Szentlélek, amely nyitott és készséges a testvérek iránt – mondta Miguel Maury Buendia apostoli nuncius Szatmárnémetiben, a Jézus Szíve-búcsún június 25-én.

Árkossy István: Ablak az Égre

2017, június 25 - 4:00du
Ozsvári Csaba (1963–2009) nemzetközi hírű ötvösművész, az egyházművészet kiemelkedő, másokkal össze nem hasonlítható alakja volt. Árkossy István grafikus, festő, író tanulmányában ezt az egyedülálló életművet mutatja be az özvegy, Ramocsai Imri és mások visszaemlékezései alapján.

Ferenc pápa Twitter-üzenete június 25-én

2017, június 25 - 3:30du
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

A pécsi székesegyház szobrai: Vándorló apostolok – 1. rész

2017, június 25 - 2:59du
Bodnár Boglárka írását olvashatják a pécsi székesegyház legkorábbi apostolszobrairól, melyek immár a pécsi püspökség udvarán állnak.

Megáldották a felújított rozsályi görögkatolikus templomot

2017, június 25 - 2:00du
Amint az június 18-án, Aranyszájú Szent János Isteni és Szent Liturgiáján elhangzott Rozsályon, a templom 2013-14-ben jelentős pályázati forrásból újult meg. A közel 30 millió forintos beruházással a 90 éves épület kívül-belül megszépült.

Új rendtagokat avattak a Szuverén Máltai Lovagrendben

2017, június 25 - 12:33du
Keresztelő Szent János ünnepén, június 24-én, Budapesten, a Szent Ferenc Sebei-templomban szentmise keretében hat új rendtagot avattak a Szuverén Máltai Lovagrendben.

Az eucharisztikus kongresszusra készülve – Az Úr Testének és Vérének ünneplése (1.)

2017, június 25 - 12:00du
Sztankó Attila liturgikus jegyzetét olvashatják.

Erdő Péter a szabolcsi nemzeti zsinat helyszínén: A legfontosabb az isten- és emberszeretet törvénye

2017, június 24 - 8:56du
Több ezer zarándok vett részt a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Szent László-évben rendezett központi ünnepségén Szabolcs községben, az I. László király által 1092-ben összehívott nemzeti zsinat helyszínén június 24-én. Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Erdő Péter bíboros, prímás volt.

Győrben is bemutatják az együttérzés szobrát

2017, június 24 - 7:56du
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia rendezvényén, a Katolikus Társadalmi Napokon is kiállítják az együttérzés szobrát. A Hajléktalan Jézus-szobor június 25. és 27. között lesz látható a győri Dunakapu téren.

Nyíregyházára érkezett Szent László koponyacsont-ereklyéje

2017, június 24 - 7:01du
Történelmi esemény részesei lehettek a nyíregyháziak június 23-án, amikor városukban köszönthették hazánk egyik legfontosabb kincsét, Szent László király Győrben őrzött koponyacsont-ereklyéjét, melyet Veres András püspök és Bognár István, a győri székesegyház plébánosa, az ereklye őre kísértek el.

„Lelki orvossá lettem” – Hatvanöt éve szentelték pappá Kerényi Lajos atyát

2017, június 24 - 6:00du
A vasmiséjét ünneplő Kerényi Lajos atyával beszélgettünk.

Ferenc pápa Twitter-üzenete június 24-én

2017, június 24 - 5:37du
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

Hasznos tanácsok a vatikáni zarándokoknak

2017, június 24 - 5:00du
A Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében 2015-ben szentelt Fanea József, a római Német-Magyar Kollégium diákjának hasznos összeállítása a Vatikánba látogatók számára.