Katolikus egyházi hírek
Leó pápa a Jérôme Lejeune Alapítványhoz: Az orvostudomány sohasem lehet a tervezett halál szolgája!
Húsz évvel a kiengesztelődés után – Riportfilm a magyar és a szlovák nép közös örökségéről
Kéziratos könyvek, egyháztörténeti ritkaságok nyomában – Megtartották a IX. Scriptorium Konferenciát
„Mintha a középkori Lengyelországban lettem volna” – így áradozott Pannonhalmáról a 777-nek Grzegorz Ryś krakkói érseke
Bíborosi gyorsinterjú a 777-en! Sikerült egy rövid interjú erejéig beszélgetnie Grzegorz Ryś bíborossal, Krakkó érsekével a czestohowai zarándoklaton jelen lévő Gál Petra Júlia tudósítónaknak. A bíboros a 777-nek felelevenítette, hogy két alkalommal már járt Magyarországon, egy évvel ezelőtt Pannonhalmát is megismerte, amely nagy hatással volt rá: „Nagyon régen volt, amikor első alkalommal jártam Magyarországon, de egy évvel ezelőtt Pannonhalmán egy kicsivel több időt tölthettem el, ahol egy konferencia volt. Úgy éreztem magam Pannonhalmán, mintha a középkori Lengyelországban lennék. Gyakorlatilag a kereszténység onnan indult el, a legrégebbi bencés kolostor Magyarországon. Tyniecben, Krakkó közelében van egy nagyon hasonló kolostor, igaz az valamivel fiatalabb. Nagyon jó megtapasztalása volt a közösségnek a szeretete.” A bíboros udvariasan visszautasította a lehetőséget, hogy kollégánk megtanítson neki egy magyar mondatot, amely a következő lett volna: „Békesség nektek!”. De ki tudja, lehet hogy jövőre még ezt is hallhatjuk Tőle! Ezúton is köszönjük a segítséget Bátor Botond pálos szerzetes atyának, aki nagyszerű lengyel nyelvtudással örvendeztette meg a bíborost, a riportert – és a 777 közönségét is. Gál Petra Júlia ezeket a napokat Czestochowában tölti, a zarándoklatra a Misszió Tours Utazási Iroda szervezésében induló Fekete Madonna zarándokvonattal érkezett. A 777 közösségi oldalain folyamatosan nyomon követhetitek tudósításait, interjúit, de ami ennél is fontosabb, […]
The post „Mintha a középkori Lengyelországban lettem volna” – így áradozott Pannonhalmáról a 777-nek Grzegorz Ryś krakkói érseke appeared first on 777.
Német László bíboros mutatott be szentmisét a hagyományos horvát nemzetiségi napon Kalocsán
Magyar bencés trilógia – Előadás-sorozat a szentszéki magyar nagykövetségen
„Köszönet és hála” – példátlan összefogással állnak ki a szülők az esztergomi ferences gimnázium mellett
Összefogtak a Szent Antal Esztergomi Ferences Gimnázium tanulóinak szülei és közös közleményben fejezték ki köszönetüket az intézmény oktatói, nevelői szerzetesei felé. Mint ismert, a múlt héten nagy médianyilvánosságot kapott egy korábbi bántalmazásos eset az intézményben, amely kapcsán a szerzetesrend vezetősége teljeskörű vizsgálatot rendelt el. Ezt követően azonban olyan általánosító és megbélyegző – az igazság minden formáját nélkülöző – állítások lepték el a nyilvánnoságot, amely a szülői munkaközösséget ennek a közlemény megírására ösztönözték. Érdekesség, hogy a szülők több mint kilencven (!) százaléka támogatta aláírásával az írást – amelyet változtatás nélkül teszünk közzé. Köszönet és hála a Szent Antal Esztergomi Ferences Gimnázium és Kollégium oktatói, nevelői és szerzetesi közösségének Köszönet, hogy minden időben, mindennap, az év tanítási idejében, hétvégéken és ünnepeken, sokszor a nyári szünetben, ébredéstől az elalvásig (és utána) a gyerekeink mellett vannak. Köszönet, hogy minden nehézségben, örömben, döntéseknél és érzelmi viharoknál, családi tragédiáknál a gyerekeink mellett vannak. Köszönet, hogy megtartó, megbízható közösségben lehetnek, melynek minden tagjára odafigyelnek, hogy jó helyen és biztonságban tudhatjuk őket! Köszönet, hogy épp úgy, mint a gyerekeink, számíthatunk a nevelői tapasztalatra, a türelemre, bölcsességre és kiállásra. Hogy nem engedik el a kezüket, hogy előbb kérdeznek, ha kell hívnak és egyeztetnek, és utána mondanak véleményt, jóindulattal és szeretettel. […]
The post „Köszönet és hála” – példátlan összefogással állnak ki a szülők az esztergomi ferences gimnázium mellett appeared first on 777.
Szent Ferenc ereklyéjével gazdagodott a székelyudvarhelyi ferences templom
A középkor nem sötét – „Tündöklő évszázadok” címmel nyílt tárlat a korabeli Győri Egyházmegyéről
A Vatikáni Rádió is részt vesz az európai közszolgálati médiumok prágai találkozóján
Együttműködési megállapodást írt alá a GFE a krakkói jezsuita egyetemmel
A szeretet nem mehet szabadságra – Varga László püspök tartotta a Te Deumot a zalaszabari diákoknak
XIV. Leó pápa a nyaraló diákokhoz: Isten nem a mobilt, hanem a szívünket, az életünket akarja látni!
Kocsis Fülöp megáldotta a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok új pihenőházát a Tisza-tónál
Monostori László villamosmérnök székfoglaló előadást tartott a Szent István Tudományos Akadémián
„A Jóisten embereken keresztül működik” – Kovács Gergely gyulafehérvári érsek a 777-nek
Közel 500 magyar zarándok lelkivezetőjeként utazott Częstochowa-ba a gyulafehérvári érsek. Várakozásairól, korábbi zarándoklatairól, a Szűzanya közbenjárásáról és a lelkivezetői szerep fontos előkészültségeiről beszélgettünk. Kovács Gergely gyulafehérvári érsek atyát még tegnap, hétfőn a 10. Fekete Madonna zarándokvonaton nyílt alkalmunk kérdezni, hiszen a jubileimi zarándoklat lelkivezetőjeként a hívekkel utazott Lengyelországba. Milyen reményekkel és várakozással vágott neki ennek a zarándoklatnak érsek atya? Igazából nagy örömmel és kíváncsisággal jöttem, nem merem azt mondani, hogy reménnyel vagy várakozással. Hagyjuk, hogy a Jóisten lepjen meg! Nyitott szívvel jöttem, teljes nyitottsággal, ez a legfontosabb. Volt már korábban Częstochowa-ban? Nem voltam, ezért számomra ez újdonság. Még Lengyelországban sem jártam és amikor megkértek, hogy legyek a zarándokvonat lelkivezetője, örömmel vállaltam. Bár eléggé zsúfolt időszak június vége, de örvendek, hogy sikerült eljönnöm és itt lennem. Készült lelkileg erre az utazásra? Készültem eljutni Częstochowa-ba, ahogy készültem eljutni Lourdes-ba és Fatimába, ahol nem jártam – Lourdes-ba már az idén májussal sikerült. Úgyhogy ez az év két Mária-zarándoklatnak is az éve ilyen szempontból. Meg vagyok győződve, hogy igazán értékes és tartalmas lesz. Hogy látja, mit tanulhatunk a lengyel katolikusoktól? Ez jó kérdés, fel sem tettem magamnak, hiszen elsősorban a Szűzanyától szeretnék tanulni, aki mindig az ő Fiára mutat, Hozzá vezet. Ez is nagyon […]
The post „A Jóisten embereken keresztül működik” – Kovács Gergely gyulafehérvári érsek a 777-nek appeared first on 777.
