Hírolvasó
Magyar bencés trilógia – Előadás-sorozat a szentszéki magyar nagykövetségen
Szent Ferenc ereklyéjével gazdagodott a székelyudvarhelyi ferences templom
A középkor nem sötét – „Tündöklő évszázadok” címmel nyílt tárlat a korabeli Győri Egyházmegyéről
A Vatikáni Rádió is részt vesz az európai közszolgálati médiumok prágai találkozóján
Együttműködési megállapodást írt alá a GFE a krakkói jezsuita egyetemmel
A szeretet nem mehet szabadságra – Varga László püspök tartotta a Te Deumot a zalaszabari diákoknak
XIV. Leó pápa a nyaraló diákokhoz: Isten nem a mobilt, hanem a szívünket, az életünket akarja látni!
Kocsis Fülöp megáldotta a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok új pihenőházát a Tisza-tónál
Monostori László villamosmérnök székfoglaló előadást tartott a Szent István Tudományos Akadémián
„A Jóisten embereken keresztül működik” – Kovács Gergely gyulafehérvári érsek a 777-nek
Közel 500 magyar zarándok lelkivezetőjeként utazott Częstochowa-ba a gyulafehérvári érsek. Várakozásairól, korábbi zarándoklatairól, a Szűzanya közbenjárásáról és a lelkivezetői szerep fontos előkészültségeiről beszélgettünk. Kovács Gergely gyulafehérvári érsek atyát még tegnap, hétfőn a 10. Fekete Madonna zarándokvonaton nyílt alkalmunk kérdezni, hiszen a jubileimi zarándoklat lelkivezetőjeként a hívekkel utazott Lengyelországba. Milyen reményekkel és várakozással vágott neki ennek a zarándoklatnak érsek atya? Igazából nagy örömmel és kíváncsisággal jöttem, nem merem azt mondani, hogy reménnyel vagy várakozással. Hagyjuk, hogy a Jóisten lepjen meg! Nyitott szívvel jöttem, teljes nyitottsággal, ez a legfontosabb. Volt már korábban Częstochowa-ban? Nem voltam, ezért számomra ez újdonság. Még Lengyelországban sem jártam és amikor megkértek, hogy legyek a zarándokvonat lelkivezetője, örömmel vállaltam. Bár eléggé zsúfolt időszak június vége, de örvendek, hogy sikerült eljönnöm és itt lennem. Készült lelkileg erre az utazásra? Készültem eljutni Częstochowa-ba, ahogy készültem eljutni Lourdes-ba és Fatimába, ahol nem jártam – Lourdes-ba már az idén májussal sikerült. Úgyhogy ez az év két Mária-zarándoklatnak is az éve ilyen szempontból. Meg vagyok győződve, hogy igazán értékes és tartalmas lesz. Hogy látja, mit tanulhatunk a lengyel katolikusoktól? Ez jó kérdés, fel sem tettem magamnak, hiszen elsősorban a Szűzanyától szeretnék tanulni, aki mindig az ő Fiára mutat, Hozzá vezet. Ez is nagyon […]
The post „A Jóisten embereken keresztül működik” – Kovács Gergely gyulafehérvári érsek a 777-nek appeared first on 777.
Útravaló – 2026. június 23.
Mai evangélium – 2026. június 23.
Teljes szívvel a küldetésben – Bemutatjuk a Szombathelyi Egyházmegye újmisés papjait
Béke e hajlékkal! – 135 éve szentelték fel a pécsi székesegyházat
A francia püspökök imakilencedet hirdettek az élet védelméért
„Vedd észre a pluszt!” – tanúságtétel a rohanó mindennapokban
Biztos ti is ide-oda szaladtok, dolgoztok, tanultok, gyereket neveltek, háztartást vezettek, a hobbitokkal törődtök, és olykor apró dolgok is nagyon könnyen felbosszantanak. De a Mennyei Atya tudja, hogy a hálatelt szív Neki és nekünk is ajándék. Hétköznapi tanúságtétel – vendégírás. Rohanó életünkben sokszor csak kapkodva, szaladva, futva igyekszünk mindenhová eljutni, sietve teljesíteni a kitűzött feladatokat, anélkül, hogy egy percre is megállva felismernénk a történések mögött húzódó nekünk címzett üzeneteket. Így siettem én is azon a nyári, meleg napon, amikor a munkahelyemről a munkaidő lejártával a fáradt délutáni órákban tovább rohantam a vonatomhoz, hogy eljussak egy esti, művészeti képzésre. Már a tovább indulásnál is késésben voltam. Lógó táskákkal, melyben ecsetek, festékek széndarabok, papírgöngyölegek csörömpöltek – szaladtam, éppen hogy beért a vonatom a Nyugati pályaudvarra, már onnan is rohantam megállás nélkül a 4-6-os villamoshoz. Végre felszállhattam a szerelvényre, hogy haladjak, amikor a hangosbemondó tájékoztatta az utasokat, hogy „a villamosok a Nyugati pályaudvar és a Blaha Lujza tér között nem közlekednek.” Le kellett szállni! Felháborodottan, idegesen, már-már robbanásig feszülve a mérgemben: hogy képzelik mindezt? Késésben vagyok és akkor csak úgy sétáljak öt megállónyit! Magamban tajtékozva, bár dühömet lenyelve, megint csak kapkodva leszálltam gyorsan, indultam menetelve a többi emberrel a tömegben. Ahogy így mérgelődve […]
The post „Vedd észre a pluszt!” – tanúságtétel a rohanó mindennapokban appeared first on 777.
