Hírolvasó
Baán Izsák OSB vezette a Nagybecskereki Egyházmegye papjainak rekollekcióját
Együtt építjük! – Az ezeréves Váci Egyházmegye mindenkit vár szeptemberi jubileumi napjára
XVI. Benedek tanítása a nap szentjéről, Alexandriai Szent Cirillről
Útravaló – 2026. június 26.
Mai evangélium – 2026. június 26.
Egy véletlenből a zarándoklat legszebb élménye – így éreztem magam a lengyelek szent helyén
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban van részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló a harmadik napról. Erről a pár napról egy kis útinapló sorozattal jelentkezem, mindig másnap. Így most a szerdai napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. Iszonyú kapkodások közepette készülődtem hajnalban, hogy ismét megnézzem a Fekete Madonna kegykép feltárását. Egyrészt, hogy le tudjam nektek videózni ezt a szertartást, másrészt kis túlzással bűnnek éreztem volna az igazak álmát aludni és nem kihasználni az időt Jasna Górában. Itt a hajnal aktív része a napnak. Mindenki félálomban siet a Kegytemplom felé, Jézusra szegezett álmos szemekkel. Ma már kevésbé éreztem egy kész útvesztőnek a Fényes-hegyet, sőt őszintén beleszerettem a kolostorvárosba: akárhová nézek, apácák és szerzetesek sétálnak el mellettem különböző rendekből, szebbnél szebb habitusokban és mindent áthat, hogy ezen a helyen tényleg a Lényegre figyelnek az emberek. A képfeltárás után szentségimádásra mentünk egy kápolnába, ami annyira csurig volt, hogy nem is fértem be. Ezután megkoszorúztuk egy mártír atya, Popieluszko szobrát, majd énekelve meneteltünk vissza a Szűz Mária sugárúton. Délben a Kegykáponában misét celebrált a zarándokok számára Kovács Gergely gyulafehérvári érsek, azonban én ennek […]
The post Egy véletlenből a zarándoklat legszebb élménye – így éreztem magam a lengyelek szent helyén appeared first on 777.
