Hírolvasó
A Szűzanya lábához kuporodva dicsőítettük Jézust – Częstochowa útinapló 2.
Hétfő hajnaltól péntek hajnalig izgalmas kalandban van részem, ugyanis a Misszió Tours Utazási Iroda meghívásából a 777 részéről engem ért a megtiszteltetés, hogy a 10. Fekete Madonna zarándokvonattal Częstochowa-ba utazhattam, hogy tudósítsak Nektek. Útinapló az második napról. Erről a pár napról egy kis útinapló sorozattal jelentkezem, mindig másnap. Így most a keddi napról szeretnék nektek mesélni egy kicsit. 5.30-kor keltünk a szobatársammal, ugyanis a Fekete Madonna kegyképet mindig reggel 6 órakor nyitják fel ünnepélyes módon, elképesztően hangos fanfárokkal. Katartikus élmény a csurig tele lévő templomban hallani ezt az elsöprő trombitaszót miközben lassan felhúzódik a festményt takaró aranyozott ajtó. A Kegykápolnából élőben közvetítik az eseményeket, érdemes meglesni. Egy biztos: a lengyelek mindennek megadják a módját, főleg a Szűzanya tiszteletének! Reggeli után a zarándokház elől kereszttel, táblákkal és zászlókkal félezren felvonultunk a Jasna Góra-i bazilikához a magyar misére. A bevonulás közben kereszteződött az utunk egy másik zarándokcsoporttal, akik keresztútra igyekeztek, fentebb, a kolostorváros falainál sétáltak, meglátták, hogy énekelve közeledünk és rögtön lelkes integetés bontakozott ki közöttünk. Őszintén semmi extra nem volt, de nagyon meghatódtam. Krisztusban tényleg egyek vagyunk! A bazilikában Grzegorz Ryś bíboros, krakkói érsek celebrálta a misét Bátor Botond pálos szerzetes atya tolmácsolásával. A bíboros eredetileg Krakkóban fogadott volna minket csütörtökön, […]
The post A Szűzanya lábához kuporodva dicsőítettük Jézust – Częstochowa útinapló 2. appeared first on 777.
XIV. Leó pápa katekézise: Az eucharisztia a világunkat és szívünket megosztó erők ellenszere
Megjelent az Új Ember 2026. június 28-i száma
A Balaton környéki templomok nyári miserendje 2026-ban
Isten szeretet, mindennek itt kell kezdődnie – Pápák imádsága Szent Ágoston ereklyéi előtt Paviában
Várják a jelentkezőket a nagykállói országos cigánypasztorációs lelkigyakorlatra
Erőss Loránd idegsebész székfoglaló előadást tartott a Szent István Tudományos Akadémián
Leó pápa a világélelmezési programról: Egy állam sem képes egyedül kezelni a globális kihívásokat
Afáziával élők lelki rehabilitáción vettek részt a Katolikus Szeretetszolgálatnál
Szamosújvári örmény értékek – Nemzetközi konferenciát tartottak Kolozsváron
Esti imádság a bakonybéli bencésekkel a veszprémi érseki palotában
Megújulás Jézus Szíve oltalmában – Karitászönkénteseknek szerveztek lelki hétvégét Leányfalun
Ora et labora 2026 – Önkéntesnapok Pannonhalmán a szerzetesség iránt érdeklődőknek
A döntő kérdés: mikortól élet az élet? – Beszélgetés Palojtay Márta életvédelmi referenssel
A tanár az életével is neveljen – Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye pedagógusainak Te Deuma
Ősszel adják át a szentjobbi zarándokközpontot
A cselekvő szeretet új formája – Megkezdi működését a Karitász Mentőszolgálat
A valódi megbocsátás nem csak egy érzés – Te Deum Tabon
Lelkigyakorlattal készültek a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János-templom búcsúünnepére
Az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend – minden, amit a pálosokról tudni érdemes
Minden, amit a pálosokról tudnunk érdemes! Hogyan alakult meg a rend? Milyen okból fehér a habitusuk? Miért pálosoknak hívják őket? MIért hagyták el Magyarországot, mikor tértek vissza? Jelenleg hány szerzetesük van? Hány országban van jelen a rend a világon? Hogyan kötődnek Częstochowa-hoz? A cikkből kiderül! A Pálos Rend története a leglényegesebb szempontokból A rend létrejötte A Magyar Pálos Rend az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend, alapítójának Esztergomi Boldog Özsébet tartják, aki nagyjából 1200-1270 között élt.1250 körül hat társával együtt a pilisszántói erdőségbe vonult vissza, hogy a remeték egyszerű, de nehéz életét éljék. Rendi hagyomány szerint, a már remeteségben élő Özsébnek volt egy látomása, melyben egy éjjel sok apró lángot pillantott meg, mely lángok egymás felé tartottak, s végül egy nagy lángcsóvává váltak. Ez arra sarkallta, hogy közösségbe gyűjtse a szétszórtan élő remetéket. Így kolostort alapított Kesztölc-Klastrompusztán, melyet a Szent Kereszt tiszteletére szenteltek fel. Egyidejűleg megkezdődött a pécsi és az egri egyházmegyében élő remeték egy rendbe való összegyűjtése is. Miért pálosnak nevezik őket? Szent Jeromos életrajza szerint az egyiptomi Remete Szent Pál (228-341) volt az első igazi remete. A pálosok Remete Szent Pálban égi patrónusukat tisztelik, innen ered a rend hivatalos elnevezése: Első remete Szent Pál Rendje – Ordo Sancti Pauli […]
The post Az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend – minden, amit a pálosokról tudni érdemes appeared first on 777.
