Hírolvasó
A békességteremtés emberei – Varga László kaposvári megyéspüspök jegyzetei (5/36)
A szentírásolvasás módszerei a hittanórán témában tartottak képzést Nagyváradon
A Romzsa Tódor-film nagy sikert aratott a Csallóköz szívében is
Brutális abortusz – fagysztóba téve öltek meg egy csecsemőt
Az abortusz rendkívül megosztó téma társadalomunkban. Vajon gyilkosságnak számít, vagy csak egy kézenfekvő eljárás? Egy fiatal dél-koreai nő története sok kérdést felvethet bennünk, elgondolkodhatunk, miért történhetnek még meg ma ilyen szörnyűségek. Egy a BBC-ben megjelent hír szerint egy fiatal, húszas éveiben járó dél-koreai nő terhességének 36. hétben ment el abortuszra, mely körülményeinek következtében őt három év felfüggesztett, míg orvosait négy, illetve hat év letöltendő börtönbüntetésre ítélték. Az ok pedig az, hogy bár a gyermek császármetszéssel, élve jött világra, az orvosok fagyasztóba téve kioltották az életét. Felmerül a kérdés, hogy a hölgy miért döntött ilyen későn úgy, hogy elvetetni a gyermekét. Ennek magyarázata elvileg, hogy nem tudta – egy alapbetegsége miatt – a hetedik hónapig, hogy várandós és elmondása szerint nem volt olyan anyagi helyzetben, hogy vállalja a gyereket. Továbbá, mivel nem volt tudatában állapotának, fogyasztott alkoholt és dohányzott is a terhesség alatt és félt, hogy a magzat valamilyen károsodással jönne világra. A nő történetében egyáltalán nem az a lényeges, hogy a terhességének igen előrehaladott szakaszában döntött gyermeke életének kioltása felől, nem ezért ítélték el, tekintve, hogy jelenleg Dél-Koreában nincs is egységes törvénykezés az abortusz tekintetében, így alapvetően nem követett volna el bűntényt egy standard magaztelhajtással, ezt a bíróság enyhítő körülménynek […]
The post Brutális abortusz – fagysztóba téve öltek meg egy csecsemőt appeared first on 777.
