Hírolvasó
A papok ne AI-jal írják a szentbeszédeket – XIV. Leó pápa kérése
Vajon mit gondol a Szentatya a mesterséges intelligencia segítségül hívásáról a szentbeszéd megírásakor? XIV. Leó pápa múlt hét csütörtökön a Római Egyházmegyében szolgáló papok kérdéseire válaszolt. A pápa papokkal folytatott diskurzusa nyílt és őszinte volt, mely során számos témát érintettek, mégis talán a legérdekesebb és aktuálisabb kérdést az a plébános tette fel, aki abbéli dilemmáját tárta a pápa elé, miszerint: hogyan lehet hatékonyan működni ebben a posztmodern kultúrában anélkül, hogy „anakronisztikus” megközelítésekhez térnének vissza? XIV. Leó pápa szerint mindehhez az első lépés „valójában ismerni azt a közösséget, ahol elhívást kaptunk a szolgálatra.” A Szentatya személyes tapasztalatait is megosztotta, tekintve, hogy többször, élete különböző szakaszaiban élt Rómában, kiemelte, hogy mindig mikor visszatér az „Örök városba” az „az utcák és a kátyúk ugyanolyanok, de az élet rengeteget változott.” Visszaidézte nemrégiben, február 15-én, vasárnap Ostia déli városrészének plébániáján tett látogatását és kiemelte, hogy „ahhoz, hogy szótértsünk az emberekkel, kötelességünk megismerni a valóságukat, amilyen mélyen csak lehet.” Majd a pápa arra hívta az atyákat, hogy legyenek jelen a valós életben és az éberségüket kérte a mesterséges intelligencia és az internethasználattal tekintetében. Figyelmeztetett a homíliák mesterséges intelligenciával való készítésének kísértésére: „mint minden izom a testben, ha nem használjuk, nem mozgatjuk őket, elhalnak. Az agyat muszáj […]
The post A papok ne AI-jal írják a szentbeszédeket – XIV. Leó pápa kérése appeared first on 777.
