"Isten országa olyan, mint amikor az ember magot vet." - Évközi 11. vasárnap (2024. június 16.)

Ezt mondja az Úr, az Isten:
,,Veszek egy hajtást a nagy cédrusfa tetejéről, a legmagasabb ágáról, és elültetem egy igen magas hegyen.
Izrael magas hegyén ültetem el. Ágakat fejleszt, gyümölcsöt terem és pompás cédrussá fejlődik. Alatta lakik majd mindenféle madár, és ágai árnyékában pihen meg mindenfajta szárnyas.
S akkor megtudja majd a mező minden fája, hogy én, az Úr aláztam meg a magas fát, és emeltem föl az alacsony fát; én szárítottam ki a zöldellő fát, és én borítottam virágba a száraz fát. Én, az Úr mondtam ezt, és végbe is viszem.'' (Ez 17, 22-24)

Június 15. szombat Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő (Zsolozsma: III. zsoltárhét)

18.00 Énekes, előesti szentmise

Június 9. vasárnap ÉVKÖZI 11. VASÁRNAP

9.00 Gitáros-, diákmise

Zenei szolgálat: Templomunk Gitáros Zenekara

Zenekarvezető: Tóth Péter

11.00 Énekes nagymise

A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond: Jánosa Domokos plébános. Orgonál: Balasi Barnabás, a Szent Anna templom orgonaművésze.

Hétfőtől péntekig (szentmise olvasmányai: II. év)

Június 21. péntek Gonzága Szent Alajos szerzetes

Június 22. szombat (Zsolozsma: IV. zsoltárhét)

18.00 Énekes, előesti szentmise