40 év után - Orgonánk építője a Szent Anna templomban

Csaknem 40 éve járt templomunkban Siegrfied Nietcher, a drezdai Jehmlich Orgonaüzem intonatőre és a hangszerek felállításáért felelős orgonaépítője. Az 1985-ben készült orgonánk építői közül már csak páran élnek, a híres Gyár alapítói között Johann Sebastian Bach orgonaépítőinek utódai foglalnak helyet, a híres Silbermann elődök pedig francia elődökre vezethetők vissza. Bárhogyis a drezdai német stílus francia hagyományokat, örökséget rejt magában. Vendégünk a közel 90 éves Nietcher Úr 2024. május 23-án, Pünkösdvasárnap látogatott el templomunkba, ahol a 11 órás szentmise után meglátogatta azt a hangszert, melynek megépülésében ő is részt vett. Erre a nem mindennapi találkozóra, vendégségre éppen Kárpáti József, karnagyunk, 10 éve elhunyt orgonaművészünk megemlékező szentmiséje után került sor. A német orgonaépítő megjegyezte: "Nem gondoltam, hogy ilyen remek állapotban lesz a hangszer."

Soli Deo Gloria

(A fotón balról: Kecskés Ádám, a Szent Ferenc Sebei templom orgonaművésze, Siegrfied Nietcher orgonaépítő mester és Balasi Barnabás a Szent Anna templom orgonaművésze)