10 ÉVE HUNYT EL KÁRPÁTI JÓZSEF

Tíz éve, 2014-ben hunyt el Kárpáti József orgonaművész, a Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna templom zeneigazgatója, a Zeneakadémia tanára.
A rendszerváltást megelőző években újraindította hazánk orgonaoktatását. Orgonaművészi, egyházzenei és tanári munkásságáért számos kitüntetésben részesült, 2000-ben a Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki. Hazánk orgonaművészetének egyik legmeghatározóbb előadója és tanára 84 éves korában hunyt el. Hamvai a Szent Anna templom alatt nyugszanak.
Halálának 10. évfordulója alkalmából a Felsővízivárosi Szent Anna templom Egyházközsége koszorút helyezett el a templom bejáratánál lévő emléktáblánál. Kárpáti Józsefről Pünkösdvasárnap, a 11 órás szentmise keretében emlékezünk meg, valamint május 23-án, csütörtökön az este 7 órakor kezdődő növendékhangversenyen, melyet a Járdányi Pál Zeneiskola orgonaszakos diákjai adnak a Szent Anna templomban.
Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna Plébánia