cserkészet

Cserkész karácsony (séta az esőben)

A gyerekek kabátjai csuromvizesek. Egyre több eső lesz és egy nagyobb szél. De Máriának és Józsefnek is el kellett indulnia Betlehembe. Ennyi áldozatot a cserkészek is meghoztak karácsony előtt. Zsuffa Kálmán tudósítása a 320. Nimród cserkészcsapat karácsonyi ünnepségéről.

Cserkész keresztút és kézművesség (2019. ápr. 19.)

Nagypéntek délelőtti keresztút a budapest-felsővízivárosi Szent Anna templomban a 320. Nimród és az 1909. sz. Szent Angéla cserkészcsapatok részvételével, utána csapatfényképezés és húsvéti tojásfestés a cserkészotthonban 2019. április 19-én. A keresztúton elhangzó szövegek Szegheő József piarista „Ő a szeretet" című keresztúti gondolataiból (Szeged, Agapé kiadó, 2005) származnak.

Ádventi cserkészműhely

Ádventi kézműves foglalkozás a Szent Anna plébánián, a 320. Nimród cserkészcsapat szervezésében, 2017. december 3-án, ádvent első vasárnapján. Zsuffa Kálmán rövidfilmje.

Subscribe to RSS - cserkészet