tábor

Hittanostábor

A felsővízivárosi plébánia nyári hittanos tábora ezúttal is Horányban, az Árnyas Liget táborhelyen lesz, 2020. július 5. és 12. között.

A tábornyitó szentmise 2020. július 5-én, a reggel 9 órakor a Szent Anna templomban kezdődik. Ezen a részvétel kötelező, a mise után a indulunk a táborba. Kérjük, hogy mise előtt 10-15 perccel mindenki érkezzen meg, mivel ekkor kerül sor a tábori pólók és nyakkendők kiosztására, hogy már abban vehessenek részt a gyerekek a szentmisén.

Tájékoztató a Felsővízivárosi Szent Anna plébánia nyári hittanos táboráról (2018)

Mit jelent az, hogy hittanos tábor?

A tábor nem azért „hittanos tábor”, mert egész nap hittanórákat tartunk, hanem azért, mert hittanos gyermekek vesznek benne részt, és úgy viselkedünk a táborban, ahogyan az a hittanos gyermekekhez illik. Itt próbáljuk gyakorlatban elmélyíteni mindazt, amit az év során a hittanórákon tanultunk, és amely természetes része kell, hogy legyen minden keresztény ember életének. Tehát természetesen lesz közös ima reggel és este, valamint étkezések előtt, és étkezések után. Ugyan minden nap lesz szentmise a táborban, de ezen a gyermekeknek nem kötelező részt venni, csak vasárnapokon, a tábornyitó és táborzáró szentmisén.

Subscribe to RSS - tábor