A Szinódus Főtitkársága március 3-án tette közzé a még a Ferenc pápa által a püspöki szinódus 16. rendes közgyűlésének első ülésszakát követően létrehozott tanulmányi csoportok első két zárójelentését.
Varga László kaposvári megyéspüspök március 1-jétől közös gondolkodásra hív a nagyböjt idején: „Ha fontos számodra a higgadt, evangéliumi szemlélet és a békességteremtés kultúrája, tarts velem ezen a közös úton!” Az alábbiakban a sorozat negyedik részét olvashatják.
Első alkalommal szervezte meg Magyarországon is ökumenikus képzési hétvégéjét a Chemin Neuf Közösség. A február 28. és március 1. között, Zugligeten tartott alkalmon a lelkiségi mozgalom magyarországi missziójának tagjai vettek részt.
Erdő Péter bíboros távollétében tartotta meg tavaszi rendes ülését a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Budapesten. A püspökök imáikba ajánlották az esztergom–budapesti érseket, miközben több fontos kérdésről is tárgyaltak: készül a társadalmi témákat elemző új körlevél, novemberben Rómába látogat a püspöki kar, és bejelentették, hogy 2027 a Hivatás éve lesz a magyar egyházban. Kedden és szerdán tartotta tavaszi rendes ülését a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Budapesten. A püspökök a testület fővárosi székházában gyűltek össze, az ülésen részt vett Michael W. Banach érsek, Magyarország apostoli nunciusa is, azonban a közleményből kiderül, hogy Erdő Péter bíboros egészségügyi állapota miatt nem tudott jelen lenni. Őt a püspökök imáikba ajánlották és a közösen bemutatott keddi szentmisében a Szűzanya közbenjárását kérték mielőbbi gyógyulásáért. Római látogatás és új körlevél előkészítése Az MKPK tagjai 2026. november 9–14. között ad Limina Apostolorum látogatást tesznek Rómában. A program csúcspontjaként november 13-án XIV. Leó pápa fogadja őket audiencián. A magyar püspökök a látogatás során a vatikáni hivatalokat is felkeresik, ahol az illetékes tisztségviselőkkel tekintik át a magyar egyház helyzetét. A hét során mind a négy nagy római bazilikában közös szentmisét mutatnak be, valamint Erdő Péter bíboros római címtemplomában, a Szent Franciska-bazilika templomban is celebrálnak szentmisét. A tervek szerint több, magyar […]
The post Erdő Péter nélkül ülésezett az MKPK – római látogatás és új körlevél készül appeared first on 777.
A Mária Rádió 2023-ban azzal a céllal indította útjára lelkigyakorlat-sorozatát a Balaton-parti kisvárosban, hogy lelki feltöltődést nyújtson mindazoknak, akik a zakatoló hétköznapokból kiszakadásra, elcsendesedésre, istenkapcsolatuk megerősítésére vágynak. Minden hónapban más-más kiváló lelkivezető várja és segíti lélekébresztő gondolatokkal, támogató, szeretetteljes jelenléttel a résztvevőket.
Az alábbiakban a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Titkársága március 5-én kiadott sajtólevelét adjuk közre.
A Ferences Rendtartomány fenntartásában működő Gondviselés Háza Idősek Klubjának tagjai a budai Várban található Sándor-palota meglátogatására kaptak lehetőséget. A nagy érdeklődésre való tekintettel végül harminchárom fő – jellemzően 70–80 év feletti klubtag – vett részt a körbevezetéssel egybekötött programon, három munkatárs kíséretében.
A feltámadás hitéből fakadó reménnyel adjuk hírül, hogy Szendrei Miklós OFM atya életének 84., szerzetességének 40., papságának 59. évében 2026. március 5-én elhunyt.
Miklós atya 2026. január közepe óta Szécsényben a Ferences Szegénygondozó nővérek otthonában élt. A szűk két hónap alatt, amit Szécsényben töltött, amíg tudott, naponta misézett – szokása szerint a provinciáért felajánlva.
Utolsó heteiben a szécsényi rendtársak és a nővérek is nagy szeretettel vették körül.
Az Úr irgalmas szeretetére bízva imádkozunk érte, hálát adva minden jóságért és szeretetért, amit kaptunk tőle és általa.
Temetéséről hírt adunk majd.
Adj, Uram, örök nyugodalmat neki!
A RIP – Elhunyt Szendrei Miklós ferences atya bejegyzés először Országúti Ferencesek-én jelent meg.
Napról napra közreadjuk a napi olvasmányokhoz, illetve az adott nap szentjéhez kapcsolódó gondolatokat az Adoremus liturgikus kiadványból. Márciusban Sánta János, a Váci Egyházmegye papja ad útravalót.
Hogy örömhírrel induljon minden nap... – Lk 16,19–31
Március 4-én, szerdán kiadott közleményében Mariano Crociata püspök, az Európai Unió Püspöki Konferenciái Bizottságának (COMECE) elnöke mély aggodalmát fejezte ki az erőszak mostani eszkalációja miatt Iránban és a Közel-Keleten, és felszólította az EU-t és tagállamait, hogy segítsék elő a feszültség enyhítését és a diplomáciai erőfeszítések újraélesztését.
Kodály Zoltánra emlékeztek halála évfordulójához kapcsolódóan március 2-án Budapesten, a budavári Nagyboldogasszony-templomban (Mátyás-templom). A szentmise főcelebránsa és szónoka Fekete Szabolcs Benedek szombathelyi segédpüspök, az Országos Magyar Cecília Egyesület (OMCE) elnöke volt.
Szinte sokkos állapotban vannak a libanoniak, kimerültség és harag uralkodik köztük a Bejrútot és a déli területeket érő izraeli légicsapások után, amelyeknek számos halálos áldozata van, és több ezer ember kényszerült menekülésre. Vincent Gelot-t, az Œuvre d’Orient francia katolikus szervezet felelősét kérdezte a SIR olasz katolikus hírügynökség március 3-án.
Hetven darab jó minőségű, új matracot adtak át március 4-én a nagydobronyi gyermekotthon számára a Katolikus Karitász Orvosmissziójának közreműködésével. Az adományt a szervezet németországi jószolgálati nagykövete, Klaus Höhn kísérte el Kárpátaljára. Az átadáson jelen volt Katkó Andrea, az intézmény igazgatója is.
Március 3-án este Személyes istenkapcsolat címmel tartott előadást Riesz Benedek, az Angyalföldi Szent Mihály-templom káplánja a missziós kávézóban. Lelkesítő előadásában Isten megtapasztalható közelségéről, valódiságáról beszélt, és arról, „ha a mérték nélküli szeretet elérhető, döntési helyzet előtt vagyunk, mert valami lángoló és megkerülhetetlen van előttünk”.
Az orosz invázió kezdetének 4. évfordulóján, február 24-én, amikor Ukrajnában nemzeti imanapot tartottak, az ország karitászszervezetei és nemzetközi partnereik találkozót szerveztek Kijevben, hogy a békéért imádkozzanak és felmérjék a háború hosszú évei alatt keletkezett humanitárius szükségleteket, miközben visszatekintettek a világszerte megnyilvánuló rendkívüli szolidaritásra.
A Magyarországi Mindszenty Alapítvány szervezésében kitüntetett alkalmakkor börtönsétákat vezetnek a budapesti Conti utcai börtönben, ahol Mindszenty József bíboros, hercegprímás „az ország legnyomorultabb fegyence lett”. Videóriportunk ide kalauzolja el a Tisztelt Olvasót, Nézőt, mely március 4-én, szerdán 19 órától érhető el a Magyar Kurír YouTube-csatornáján.
Március 1-jén Varga László megyéspüspök mutatott be szentmisét az andocsi Nagyboldogasszony-bazilikában, melyet új papi és szerzetesi hivatásokért ajánlott fel.
Balogh M. Kinga, az Isteni Megváltóról Nevezett Nővérek Kongregációja (Sorores a Divino Redemptore) február 24-én Rómában hunyt el. Egy héttel később, március 3-án, a Szent Péter-bazilika magyar kápolnájában a szokásos keddi magyar szentmisén adtak hálát Kinga nővér életéért. A szentmise főcelebránsa Törő András, a Pápai Magyar Intézet rektora volt.
Oldalak