Keleti főpapok jártak a Szent Ferenc Sebei templomban

A plébániánkhoz tartozó Szent Ferenc Sebei templom és az Erzsébet-nővérek egykori kórháza szolgált színhelyül 2021. szeptember 9-én, a Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus alatt a keleti főpapapok és a magyar kormány tagjainak találkozójához. A találkozón részt vettek Béchara Boutros Raï bíboros, antiochiai maronita katolikus pátriárka (Libanon); Louis Raphaёl I Sako bíboros, a káld katolikus egyház vezetője (Irak); Youssef Absi (I. József) melkita katolikus pátriárka (Szíria); William Shomali, a jeruzsálemi latin patriarchátus segédpüspöke, Jordánia vikáriusa, Michael August Blume SVD érsek, magyarországi apostoli nuncius, Semjén Zsolt magyar miniszterelnök-helyettes, valamint magyar püspökök és máltai lovagok.

További részletek és fényképek: