NEK

Keleti főpapok jártak a Szent Ferenc Sebei templomban

A plébániánkhoz tartozó Szent Ferenc Sebei templom és az Erzsébet-nővérek egykori kórháza szolgált színhelyül 2021. szeptember 9-én, a Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus alatt a keleti főpapapok és a magyar kormány tagjainak találkozójához. A találkozón részt vettek Béchara Boutros Raï bíboros, antiochiai maronita katolikus pátriárka (Libanon); Louis Raphaёl I Sako bíboros, a káld katolikus egyház vezetője (Irak); Youssef Absi (I.

Ars Sacra koncertek a Szent Anna templomban

2021. szeptember 7. kedd 15.30 – Artissimo Trió hangversenye

Az trió népszerű komolyzenét tűz műsorára, ének, fuvola, zongora összeállításban. Ezúttal az „ária” áll a középpontban, amely hol énekes, hol hangszeres műfajként jelenik meg a zenében. A koncert végén válogatás hangzik el Erzsébet királyné (Sissi) megzenésített verseiből.

Műsor: J. S. Bach: Arioso; W. A. Mozart: Agnus Dei (Koronázási mise); G. Verdi: Leonóra áriája (A végzet hatalma); G. Bizet: Entr’acte (Carmen); A. Catalani: Wally áriája (La Wally); Dohnányi E.: Ária fuvolára és zongorára

Subscribe to RSS - NEK