Hirdetések (2023. dec. 17. vasárnap)

December 17-én vasárnap a 11 órai misén a Szt. Anna templomban, ill. 12-kor a Szt. Ferenc Sebei templomban kiszolgáltatjuk a betegek szentségét azoknak, akik kérik. A szentség felvételének feltétele a kegyelmi állapot, illetve az idős kor, vagy az állapotszerű betegség.

December 17-én, vasárnap este a 6 órai szentmise után lesz a hagyományos ifjúsági karácsonyi koncert Farkasházi Dávid karnagy vezetésével. A belépés ingyenes, adományokat a fellépők javára köszönettel fogadunk! Közreműködik az Énekkar Barátaiból alakult kamarazenekar, szólót énekel: Magyarics Dóra, Báthory Rozália és Försönits András. Hangszeren szólót játszik Szödényi-Nagy Enikő csellóművész és Lozsányi Soma orgonaművész.

December 20-án, szerdán, délután 3 órakor tartjuk a nyugdíjasok karácsonyi ünnepségét a plébánia dísztermében. Megközelítés az Aranyhal utcai kapu felől.

December 21-én, csütörtökön délután tartjuk a látássérültek karácsonyát. A program du. 4 órakor kezdődik a látássérült gyermekek karácsonyi ünnepségével, 5 órakor lesz a főpásztori szentmise, amelyet Erdő Péter bíboros úr mutat be, nemcsak a látássérülteknek, ez a plébánia híveinek is a főpásztori szentmiséje. Ezt követően lesz a hittantermekben a látássérültek agapéja.

Tekintettel arra, hogy szombattal véget ér az ádventi idő, december 23-án szombaton reggel 6:30-kor még tartunk roráte szentmisét, különös tekintettel azokra, akik esetleg eddig még nem jutottak el rorátéra.

December 23-án, szombaton este, a 6 órai szentmisén gyújtjuk meg az ádventi koszorú negyedik gyertyáját, és ekkor, a szentmise után lesz templomunk karácsonyi díszítése, a fenyőfák és a betlehem felállítása. Ez igen nagy munka, minden segítő kézre szükség van, ezért kérjük, hogy aki tud, vegyen részt a faállításban.

Idén december 24., szenteste vasárnapra esik. A reggeli és délelőtti szentmiséket még megtartjuk, tehát reggel 7:30-kor, 9 órakor, és 11 órakor lesz szentmise templomunkban, valamint 12-kor a Szt. Ferenc Sebei templomban. Este 6 órakor már nem tartunk szentmisét, tehát akik erre a szentmisére szoktak jönni, így készüljenek.

A gyermekek pásztorjátéka december 24-én, vasárnap du. 3 órakor lesz templomunkban, amelyre minden gyereket, szülőket, családokat szeretettel várunk.

Karácsony ünnepe december 25-én hétfőn van. Hagyományos módon templomunkban éjfélkor (december 25., 0 órakor) lesz a karácsonyi éjféli mise és a kis Jézus jászolba helyezése. Aznap természetesen ünnepi miserendet tartunk mindkét templomunkban. December 26-án, karácsony másnapján Szt. István diakónus ünnepén ugyancsak ünnepi miserendet tartunk templomainkban.