Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye rendelkezései a járványügyi vészhelyzetben (nov. 10.)

Erdő Péter esztergom-budapesti érsek a 2020. november 9-i járványügyi közleményének kiegészítéseként 2020. november 10-én az alábbi rendelkezéseket hozta főegyházmegyénk számára:

1. A közelgő adventre és karácsonyra tekintettel, ahol erre igény mutatkozik, visszavonásig felhatalmazást adok minden gyóntatási fakultással rendelkező papnak, hogy a tavasszal meghirdetett feltételekkel általános feloldozást adjanak. Ilyenkor is szükséges a hívők részéről a bűnbánat és a súlyos bűnök mielőbbi személyes megvallásának szándéka.
  2. Főegyházmegyénkben a plébániákon a közösségi programokat és oktatásokat fel kell függeszteni, illetve ha lehetséges, online közvetítéssel kell azokat pótolni.
  3. Este 7 óra után nyilvános szentmisét kezdeni sehol nem szabad. Ahol a hívők messzebbről érkeznek, és a 7 órai szentmise után sem érnének haza este 8 óra előtt, ott a legkésőbbi esti misekezdés 6 órakor legyen.
  4. A templomokat a szentmisék között alkalmas módon szellőztetni és fertőtleníteni kell.
  5. A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól további intézkedésig felmentést adok mindazoknak, akiknek a részvétel bármilyen nehézséget vagy kockázatot okozna.
  6. A felelős lelkipásztorok (plébánosok, plébániai kormányzók, templomigazgatók) a szentmisék rendjét a helyzetnek megfelelően alakíthatják. Amennyiben a plébánián szolgáló egyetlen pap betegszik meg, vagy minden ott szolgáló paptestvér beteg lesz, értesíteni kell az esperest. Egyéb lehetőség híján a szentmisék megtartását szüneteltetni lehet, amíg misézőt nem tudnak biztosítani.

Forrás: Magyar Kurír