videó

Felsővízivárosi hittanos farsang 2024

A szomorúnak tűnő téli alkonyon különös és megmagyarázhatatlanul vidám lények találkoztak a felsővízivárosi plébánia hittantermében 2024. január 10-én este. Andi néni és Miki bácsi szóra, sőt szavazásra bírta őket, így a legjobbak jutalmat is kaptak.

Betlehemes játék (2023)

Betlehemes játék a budapest-felsővízivárosi plébánia hittanosainak előadásában, Jánosa Domokos plébános rendezésében a Szent Anna templomban 2023. dec. 24-én 15 órakor (az élő közvetítés felvétele)

Fenyőfák bejövetele a Szent Anna templomba

Idén télen is jelentősen megnőtt a Szent Anna templom erdősültsége. Régóta megfigyelhető jelenség, hogy december utolsó napjaiban rejtélyes módon a közönséges lucfenyő (Picea abies) egyes példányai jelennek az oltárok mellett. Korábban a néphit ezt Zoárddal, a lépkedő fenyőfával hozta hozza összefüggésbe. Újabban azonban, a digitális technika segítségével sikerült a jelenséget kamerával is megörökíteni. Különleges felvételünkön a fenyőfák bejövetele mellett pásztorok, királyok és egy rejtélyes Gyermek is feltűnik.

Cserkészek ádventi kézműves műhelye

A 320. Nimród és 1999. sz. Szent Angéla cserkészcsapatok idén is megrendezték az ádventi kézműves műhelyt a felsővízivárosi plébánián, a Szent Anna templom mellett. Zsuffa Kálmán kamerával is körülnézett, hogy lássuk, milyen alkotások születtek.

Mi történik elsőáldozás után? (emlék 2022-ből)

Bár már közelebb van az idei elsőáldozás vasárnapja, mint a tavalyié volt, most elkészült rövidfilmünk utóbbit idézi föl. Az Eucharisztia titkát a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola énekeli meg, Zsuffa Kálmán képei pedig a Jézussal való oltáriszentségi találkozás után történteket örökítik meg: fényképezés, uzsonna, emléklapok, gyertyák, rózsafüzérek.

Ministránsok beöltözése

2023. január 29-én a Szent Anna templomban két fiú öltözött be a ministráns ruhába, pontosabban cserélhette föl a piros csíkos albát a szent ruhával, a fehér karinggel és fekete szoknyával. Zsuffa Kálmán rövidfilmje.

Karácsonyi ajándék kötet Domokos atyának, 2022

Domokos atya és az Építőkövek 2022

Jánosa Domokos atya 1982-ben, tehát negyven éve kezdte papi szolgálatát a budai Vízivárosban, azóta szolgálja, szervezi, vezeti az itteni közösséget. E közösségnek az évek során sokan lettek szellemi, lelki építőkövei: meetingesek, ministránsok, hittanosok, cserkészek, kolpingosok, énekkarosok, országjáró zarándokok. 2022 karácsonyán Thaler Tamás kezdeményezésére egy olyan kötetet állítottak össze, amelyben 34 írás idézi föl emlékeiket. Domokos atya 2000 óta a Felsővíziváros plébánosa. Eközben a Szent Anna templom és plébánia valós építőkövei is folyamatosan megújultak, szépültek.

Betlehemes játék a Szent Anna templomban (2022. dec. 24.)

A Szent Anna plébánia hittanosai által előadott 2022. évi betlehemes játékot az internetes hálózat akadozása miatt nem sikerült előben közvetítenünk, de hogy megőrizzük a jól sikerült előadás hangulatát, rögzítettünk és összeállítottunk egy rövid válogatást. Az előadás szövegét Jánosa Domokos atya idén a Pozsony melletti Főréven 19. században előadott német nyelvű betlehemes játékok alapján állította össze. Az eredeti szöveget Karl Julius Schröer tette közzé 1858-ban, majd Eőry Attila fordította magyarra 1983 és 1986 között.

Barátom az orgona

A budapest-vízivárosi Szent Anna templom európai hírű Jehmlich-orgonáját 2022. december 11-én, vasárnap Balasi Barnabás orgonaművész mutatta be a gyerekeknek. A bemutatót Zsuffa Kálmán követte kamerájával. Játszóasztal, sípok, manuálok és angyalok.

Ádventi kézműves műhely a 320. Nimród és 1909. Szent Angéla cserkészcsapatokkal

A felsővízivárosi plébánián ádvent első vasárnapján szokásos cserkészműhelyt idén 2022. november 27-én rendezték a 320. Nimród (https://mu.cserkesz.hu/320) és 1999. sz. Szt. Angéla cserkészcsapatok. A szokásos mézeskalács, ádventi koszorú, üdvözlőlapok és dekorációk mellett a Maurer Andi néni hitoktatóval rózsafüzért (2:40) is készíthettek a gyerekek. Zsuffa Kálmán rövidfilmje.

Karácsonyi angyalok templomot díszítenek

Hogyan készült el a Szent Anna templom karácsonyi díszítése? Az „angyalok” szorgos, néha kevésbé szorgos munkáját, és egyéb oda nem illő tevékenységét mutatja meg filmünk 7 percben összefoglalva.

Ádventi cserkészműhely 2021.

A 320. Nimród és 1999. sz. Szt. Angéla cserkészcsapatok idén ismét megrendezték a korábban szokásos ádventi kézművesfoglalkozást, 2021. nov. 28-án, ádvent első vasárnapján a Szent Anna plébánián.

Jánosa Domokos plébánosunk hetven éves

Plébánosunk, Jánosa Domokos, bár ez nem látszik rajta, idén 2021. május 31-én töltötte be 70. életévét. A jeles nap alkalmából hívei és barátai sokasága gyűlt össze május 30-án (vasárnap) este a plébánia udvarán, amit már a járványügyi szábályok is megengedtek. A spontánnak látszó (de előre szervezett) baráti ünnepségről rövidfilm is készült.

Trianoni megemlékezés

A trianoni békeszerződés aláírásának száz éves évfordulóján, 2020. június 4-én, csütörtökön délután fél 5 kor országszerte a megszólalnak a harangok. Aki a harangszót hallja, tegye azt az imádság lekületével, könyörögjön hazánkért, népünkert határokon innen és túl, és Közép-Európa összes népeiért, hogy békében, szeretetben és alkotó együttműködésben építhessük közös jövőnket.

Cserkész karácsony (séta az esőben)

A gyerekek kabátjai csuromvizesek. Egyre több eső lesz és egy nagyobb szél. De Máriának és Józsefnek is el kellett indulnia Betlehembe. Ennyi áldozatot a cserkészek is meghoztak karácsony előtt. Zsuffa Kálmán tudósítása a 320. Nimród cserkészcsapat karácsonyi ünnepségéről.

Subscribe to RSS - videó