koncert

Lőrincz Ákos bemutatkozó zongorakoncertje

Lőrincz Ákos, a Szent Angéla Ferences Gimnázium tanulója, a Járdányi Pál Zeneiskolában Ásztai Réka tanárnő növendéke, bemutatkozó zongorakoncertet tart a Pasaréti Közösségi Házban. Ákos a romantikus zenét, kiemelkedően Liszt Ferenc műveit kutatja, tanulmányozza és tanulja. Ezen művek a zeneirodalom legnehezebben lejátszható alkotásai közé tartoznak, technikailag, figyelmileg, érzelmileg nagy próbatétel a zongoristák számára.

„Tangó mise” a Szent Anna templomban

2019. június 23-án, Úrnapján vasárnap az esti 6-os mise után elhangzik a Szent Anna templomban Martín Palmeri argentín zeneszerző híres „Tangó miséje” (Misa a Buenos Aires, 1996). Eddig ez a mű eddig csak egyszer hangzott el Magyarországon, 2018 nyarán, a Váci Világi Vigalom keretében, a váci Vox Humana kórus előadásában. Most a Chemical Singers kórus tűzi műsorára (chemsing.hu). Vendégszereplőként plébániánk hívei közül a tenor szólamban ketten is szerepelnek majd: Picron Vince és Marosi Attila. Szeretettel várjuk a kedves híveket, a belépés díjtalan!

Vivaldi Gloriája a karácsonyi jótékonysági koncerten

Elkészült a Szent Anna templom Ifjúsági Zenekarának valamint az Állatorvostudományi Egyetem Syrinx Kamarakórusának közös karácsonyi, jótékonysági koncertjén készült felvétel szerkesztett változata, amelyen Antonio Vivaldi Gloriáját  (RV 589), játszották Farkasházy Dávid vezényletével. A felvételt Zsuffa Kálmán szerkesztette.

Subscribe to RSS - koncert