Back to top

Egyházközségi zarándoklat Máriabesnyőre

Fényképekkel

2011. október 8-án, szombaton közös egyházközségi zarándoklatot tartunk Máriabesnyőre. Az ottani kegytemplom belső szentélye eredetileg lorettói kápolnának épült, ugyanúgy, mint templomunk lorettói kápolnája. Máriabesnyőn ma is őrzik a lorettóból származó kegyszobrot. A zarándoklaton plébániánk egyes közösségei különféle útvonalakon közelítik meg a kegytemplomot:

  1. A túra útvonal 12-km-es gyalogút a gödöllői állami telepektől Máriabesnyőig. Találkozó 7:00-kor a Batthyány téren (a templom előtt), a vonat 7:35-kor indul a Keleti pályaudvarról. Felelős: Koltai András.
  2. A séta útvonal 4 km-es gyaloglást jelent a gödöllői vasútállomástól a a Mária úton Máriabesnyőig. Találkozó 7:45-kor a Batthyány téren, (a templom előtt), a vonat 8:35-kor indult a Keleti pályaudvarról Gödöllőre.
  3. A HÉV–buszos útvonal résztevői metróval, HÉV-vel és autóbusszal mennek Máriabesnyőre. Az autóbusz a templomig visz. Találkozó szintén 7:45-kor a Batthyány téren (a templom előtt). Visszafelé ugyanolyan útvonalon, a templomtól 13:05-kor vagy 18:20-kor lehet autóbusszal visszajönni Budapestre. A templomtól kb 5 percnyi gyaloglásra lévő buszmegállóból pedig 15:19 vagy 17:15 perckor. Mindenki egyénileg dönthet arról, hogy melyik autóbusszal (és ahhoz kapcsolódó HÉV-vel és metróval) jön vissza Budapestre. Felelős: Horváth Eszter.
  4. A biciklis útvonal 40 km-es tekerést jelent Fóton, és Mogyoródon keresztül Máriabesnyőre. Találkozó 8:00-kor a Batthyány téren. (Nekik visszafelé is biciklivel kell menni.)

A négy útvonal a a máriabesnyői kegytemplom alatt, a székelykapunál találkozik háromnegyed 11-kor, majd közösen fölvonulunk a kegytemplomhoz, és ott 11-től szentmisén veszünk részt. Mise után ebéd a kegytemplom mellett. Az ebédhez valót mindenki maga hozza, valamint kérjük, hogy aki tud, hozzon süteményt is, amelyet megoszthat a többiekkel. Ebéd után a gyerekeknek játék következik, a nagyobbaknak séta a temetőbe, majd 2-től vezetéssel megnézhetjük a kegytemplomot és a Mária Múzeumot.

Visszafelé – a biciklisek és a buszosok kivételével – a Máriabesnyőről 16:39-kor induló vonattal utazunk. Az utazás költségeit mindenki maga fizeti. (A teljes áru vonatjegy egy irányba 735 forint.) A zarándoklat bármely útvonalához szeretettel várjuk a résztvevőket.

Kérjük, hogy akik úgy tervezik, hogy jönnek, iratkozzanak föl a sekrestyében található jelentkezési íven. Az előzetes jelentkezés nem kötelező, csak a tervezést segíti.

Fényképek

Balassa László fényképei

[bg|https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/Balassa48/albumid/56614...|0|120|sort|#ffffff|1|yes]

 

Koltai Ernő fényképei

[bg|https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/111189279130816810808/a...|0|120|sort|#ffffff|1|yes]