Felix atya búcsúztatása

2011. július 17-én elbúcsuzott plébániánktól Mariut Felix atya. A jászvásári egyházmegyéből érkezett 2008-ban három évre Magyarországra, hogy itt posztgraduális teológiai tanulmányokat végezzen, és magyarul tanuljon, hogy majd otthon közreműködhesen a moldvai csángók magyar nyelvű pasztorációjában. E három év alatt templomunk segédlelkésze volt, és közvetlen stílusa miatt mind a magyar, mind a csángó hívek megkedvelték. Utóbbiak számára bevezette a vasárnapi román nyelvű szentmiséket, és így összefogta kicsiny közösségüket. Ő kezdeményezte a lorettói kápolna felújítását, amely éppen ilyen kisebb közösségek számára alkalmas liturgikus tér lett. Búcsúmiséjét 2011. július 17-én, vasárnap este Jánosa Domokos plébánossal és káplántársával, Gábor Elemér atyával együtt mondta a Szent Anna templomban.