Back to top

Magyarország ismeretlen szentjei és boldogjai

Dr. Buzády Tibor tart előadást és könyvbemutatót 2018. április 23-án, hétfőn 19 órakor  a Felsővízivárosi Szent Anna plébánia felső hittantermében „Magyarország ismeretlen szentjei és boldogjai” címmel.

Közismert szentjeink és boldoggá avatottjaink mellett még több száz olyan magyar származású, vagy magyar földön született szentéletű honfitársunk is van, akikről a liturgia nem emlékezik meg, akikről szinte semmit sem tudunk már. A szerző hosszas munkával összegyűjtötte életrajzukat: Magyar szentek csarnoka: Magyar vonatkozású szentek, boldogok és tiszteletben álló személyek gyűjteménye. A magyar irodalomban elsőként jelent meg ilyen széles körű – ám csupán tájékoztató jellegű – könyv, amely a Magyarország területéhez kapcsolódó ötszázharminc szent, boldog, felterjesztett vagy boldog emlékezetű személyről, azaz a Magyar Föld szentjeiről ad néhány soros tájékoztatást. A névsor a Pannóniában vértanúhalált szenvedtek felsorolásával kezdődik, majd a középkor, az Árpád-házi rokonság, a ferences, a domonkos, a pálos, a jezsuita, a keleti katolikus, az erdélyi és a felvidéki szentekkel folytatódik és az elmúlt 200 év szentéletű katolikusaival zárul. (Ára: 2100.-Ft)

Minden kedves érdeklődőt szeretettel vár Jánosa Domokos plébános és Tóthné Réti Ágnes.