Back to top

Orgonaavató programok a Szent Anna templomban

A Szent Anna templom kiváló akusztikájú szakrális terében álló, méltán országos hírű, immár több, mint 30 éves Jehmlich orgonáján a BKM üzem orgonaépítői, Békés Balázs orgonaépítő mester vezetésével. 2006/2017-ben generáljavítást, állagmegőrzést és karbantartást végeztek. A felújított orgonát a nyár folyamán orgonaavató programokkal, Christopher Weaver, Ulrich Böhme, Almásy László Attila, Balasi Barnabás, Horváth Márton Levente koncertjeivel és nyílt nappal mutatjuk be

 

A 3 manuálos 37 regiszteres hangszert a drezdai Jehmlich Orgonaüzem építette 1985-ben, tervezői Baróti István, Gergely Ferenc és Kárpáti József orgonaművészek voltak. Az eredetileg a budai kármelita templomba készült barokk orgonaszekrény rekonstrukciója Tóth Tamás építész tervet alapján készült. Az orgonát azóta számos világhírű művész szólaltatta meg.

 

A mostani felújítási munka művészeti részét a Szent Anna plébánia részéről Balasi Barnabás orgonaművész, karnagy, a Szent Anna templom zeneigazgatója irányította. Ez alkalomból az alábbi orgonaavató programokra várjuk az érdeklődőket és az orgonamuzsika kedvelőit:

Június 18. vasárnap 20.00
Christopher Weaver, a northamptoni katedrális orgonistájának hangversenye

 • Műsoron: Gabriel Pierne, Beethoven, J. S. Bach, Clerambault, Alan Ridout művei
 • Jegyek 1 órával a hangverseny előtt 2000Ft-os áron a helyszínen válthatók!

Június 24. szombat 10.00-12.00
Orgona-nyíltnap az  orgonakarzaton

 • Lehetőség van az orgonát megnézni, kipróbálni kérdéseket feltenni

 • Feljutás a templom főbejáratánál az előtérből jobbra a gyóntatóhelyiségen keresztül.

 • A belépés díjtalan!

Június 25. vasárnap 19.00
A Szent Anna templom orgonistáinak avató  hangversenye

 • Almásy László Attila, Balasi Barnabás, Horváth Márton Levente
 • Műsoron: Antalffy-Zsiross, Buxtehude, Kodály, Hidas, Horváth, Langlais, Saint-Saens művei és improvizációk
 • A belépés díjtalan!

Július 28. péntek 20.00 Ulrich Böhme, a lipcsei Tamás-templom orgonistájának hangversenye

 • Műsoron: Johann Sebastian Bach művei
 • Jegyek a jegy.hu oldalon válthatók!

Augusztus 25. péntek 20.00
Balasi Barnabás, a Szent Anna templom orgonistájának hangversenye

 • Műsoron: Buxtehude, Bach, Saint-Saens, Franck művei és improvizációk
 • Jegyek a jegy.hu oldalon július 1-től elővételben válthatók!
 • A hangversenyeken az előadó vetítéssel látható!
CsatolmányMéret
PDF icon orgonaavató2017.pdf0 byte