Back to top

Hirdetések (2013. okt. 27.)

November 1-én, pénteken van Mindenszentek ünnepe, amely az idei évtől kötelező ünnep, ezért templomainkban a szentmisék rendje a következő: reggel 7:30-kor a Szent Ferenc Sebei templomban, majd 9 órakor és 5 órakor a a Szent Anna templomban. Az esti 5 órai szentmisét követően tartjuk a hagyományos halottak esti szertartást, és utána az altemplomban a sírok megáldását. Közösen imádkozunk halottainkért, azokért, akik ott nyugosznak, és minden megholtért.

November 2-án szombaton lesz Halottak napja. A Szent Anna templomban reggel 7:30-kor és este 6 órakor lesz szentmise, a Szent Ferenc Sebei templomban 5 órakor. Az esti szentmisék végén röviden megismételjük a halottak esti imádságot.

Mindenszentek ünnepén és halottak napján, valamint ezeknek az ünnepeknek a nyolcadában teljes búcsút lehet nyerni elhunytjainkért templomlátogatással, valamint temetőlátogatással, és ott a Szentatya szándékára egy Miatyánk és egy Hiszekegy elimádkozásával.

November 3-án, vasárnap este 6 órakor ifjúsági, énekes szentmise lesz plébániatemplomunkban.