Templomok Éjszakája a Szent Anna templomban

A Templomok Éjszakája idén 2013. szeptember 14. szombaton kerül megrendezésre. A Szent Anna templom programjai Szűz Mária tiszteletére zajlanak. Gyönyörködhetünk és elmélyülhetünk a különféle korok és zenei irányzatok neves, de akár kevésbé ismert szerzőinek áhítatos énekkompozícióit hallgatva, melyek ezen az estén egy közös pontban találkoznak: „Ave Maria”. Sokféle zenei stílusban hallhatjuk ezt a gyönyörű, Máriához szóló imát: az énekszó mellett némelyik darabban az énekhang és az orgonasípok mellett a hegedű húrjai is felcsendülnek!

Program

• 12 órától – Orgonabemutató és vezetés a Szent Anna templom Jehmlich-orgonáján / Balasi Barnabás, a Szent Anna templom orgonistája (ars-sacra.hu)
  • 20 órától – Ave Maria (zenei áhitat) – közreműködik: Bartha Eszter (szoprán), Román Mikola (hegedű), Balasi Barnabás (orgona)
  • 21:30-tól – Názárettől a Vízivárosig – Koltai András vetített képes előadása a lorettói kápolnákról

Csatlakozó program

• szept. 15. (vasárnap) 12 órától – Orgonabemutató és vezetés a Szent Anna templom Jehmlich-orgonáján / Balasi Barnabás, a Szent Anna templom orgonistája (ars-sacra.hu)

További információk:

ars-sacra.hu

www.facebook.com/TemplomokEjszakaja

Thaler Tamás felvétele, 2011.