Papszentelés és újmise

Erdő Péter esztergom-budapesti érsek 2013. június 15-én szombaton délelőtt az esztergomi bazilikában pappá szentelte Ádám Miklós, Lejtényi Emánuel és Lőrincz Zoltán Péter diakónusokat, valamint diakónussá szentelte Hodász András, Lakatos Bence, Marton Zoltán és Szemere István papnövendékeket. Ádám Miklós atya az elmúlt évben a felsővízivárosi plébánián végezte lelkipásztori gyakorlatát, így a szentelésen egyházközségünk híveinek népes csoportja is jelen volt.

Miklós atya felsővízivárosi újmiséjét június 23-án, vasárnap este 6 órakor mondta a Szent Anna templomban, ahol manuduktora Jánosa Domokos plébános, a szentmise ünnepi szónoka pedig Frankó Tamás, az esztergomi szeminárium prefektusa volt.

Lásd még a Metanoia stúdió filmjeit:

Összefoglaló a diakónus- és papszentelésről

Erdő Péter szentbeszéde a papszentelésen

Csak tükörben (magazin), 2013. június 24.