Back to top

A Szent Anna és Szent Ferenc Sebei templomok a „Templomok éjszakáján”

Mottó: „...az igazság szabaddá tesz...” (Jn 8,32)

2012. szeptember 15-én, szombaton este plébániánk templomai ismét részei lesznek a „Templomok éjszakája” programsorozatnak. Orgonakoncertekkel, kóruskoncerttel, zenekari koncertekkel, és templomi vezetett sétákkal várjuk az érdeklődőket.

Ugyanazon a napon délelőtt 10 órakor Balasi Barnabás tart orgonabemutató koncertet a Szent Anna templom Jehmlich-orgonáján a Szakrális Művészetek Hete keretében.

A tervezett esti program:

  Szent Anna templom

 • 19:00–21:00 Sweelinck CDL. Az amszterdami Orpheus 450. Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621) művei (Soós Gábor és Szilágyi Gyula, orgona, Várallyay Ágnes, csembaló, Vox Antiqua Kamarakórus, művészeti vezető Kiss Csaba). További info: Sweelinck CDL. (A Holland Királyság Nagykövetsége támogatásával.) – A Veres Pálné Gimnázium 50 éves kamarakórusának jubileumi hangversenye új helyszínen, a Veres Pálné Gimnáziumban lesz. (1053 Budapest, Veres Pálné utca 38.)
 • 21:00–21:30 Jeruzsálemtől Kínáig. Séta a Szent Anna templom oltárai előtt Koltai András vezetésével
 • 21:45–22:15 A lorettói Szent Ház tisztelete Közép-Európában. Koltai András vetített képes előadása

  Szent Ferenc Sebei templom

 • 18:10–18:40 Orgonakoncert. Nagy László Adrián orgonakoncertje
 • 19:00–19:40 Musica I. Bach: 3. Brandenburgi verseny; Greensleeves; Vivaldi: L’Estate; Barber: Adagio; Bach: 2. Brandenburgi verseny (Borsódy László trombita, Budapest Classic Orchestra, műv. vez. Oppitz Bertold)
 • 19:40–20:10 A ferences szentek ábrázolásai a Szent Ferenc sebei templomban. Templombemutató Koltai András vezetésével
 • 20:30–21:10 Musica II. Charpentier: Te Deum; Händel: Tűzijáték zene; Vivaldi: Gloria; Händel: Halleluja (Borsódy László trombita, Budapest Classic Orchestra, műv. vez. Oppitz Bertold)
 • 21:20–21:40 Musica III. Tears in Heaven; Halleluja; Knockin’ on Heaven’s Door; Time to say Goodbye (Fenyvesi Attila, Bodrogi Éva, Budapest Classic Orchestra & Inflagranti Zenekar, műv. vez. Oppitz Berthold)
 • 22:15–23:15 Orgona & különböző hangszerek. Nagy László Adrián (orgona) és barátai koncertje

A belépés minden eseményre díjtalan. További információk az ars-sacra.hu honlapon.