Esztergom-budapesti Főegyházmegye

Subscribe to Esztergom-budapesti Főegyházmegye hírcsatorna
Egyházmegyei hírek, események
Frissítve: 1 óra 7 perc

Emlékezzünk együtt a kassai vértanúkra

2019, November 12 - 12:17du
Szentmisére hív a püspöki konferencia

Emlékkoncert a nemzeti gyásznapon

2019, November 6 - 11:20de
November 4-én, az emlékkoncert ideje alatt megtelt a Szent István-bazilika érdeklődő, emlékező résztvevőkkel. A jeles eseményt megtisztelte jelenlétével Áder János köztársasági elnök és Erdő Péter bíboros is.

Emlékkoncert a nemzeti gyásznapon

2019, November 6 - 12:00de

Az oltáriszentség tiszteletéről nyílt kiállítás a Pesti Vigadóban

2019, October 30 - 11:43de
Agnus Dei - az Oltáriszentség tisztelete Magyarországon címmel nyílt kiállítás a Pesti Vigadóban. A tárlatot Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek nyitotta meg kedd este.

Hogyan lehet a plébánia missziós közösség

2019, October 20 - 6:16du
Egyházközségi képviselőtestületek alelnökeivel találkozott Erdő Péter bíboros

Bíborosi kápolnaavatás és oltárszentelés a máltai lovagok budapesti rendházában

2019, October 16 - 1:19du
Bensőséges ünnepre gyűlt össze a Magyar Máltai Lovagrend budai várbeli Fortuna utcai rendházában a rendalapító Boldog Gellért mester emléknapján, október 13-án.

Nagyot ment a Hídfutás idén is Esztergomban

2019, September 30 - 8:21du
Az Esztergomi Futóművek Egyesület által szervezett futás ezúttal is a Bazilika elől indult, majd 3,7 kilométeren át a párkányi Vadas Fürdőnél ért célhoz.

Alapítása huszonötödik évfordulóját ünnepelte az Esztergom-Bajóti Karitász Régió

2019, September 28 - 7:59du
Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Szent Erzsébet Karitász Központjához tartozó Esztergom-Bajóti Karitász Régió szeptember 28-án Esztergomban ünnepelte alapítása huszonötödik évfordulóját. A jubileumon Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök mutatott be szentmisét.

Erdő Péter Brazíliában népszerűsíti a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust

2019, September 25 - 12:39du
A magyar prímás szeptember 23. és 30. között Brazíliában tesz látogatást Orani João Tempesta bíboros, Rio de Janeiro érseke és Odilo Pedro Scherer bíboros, São Paulo érseke meghívására.

Mit üzent Ferenc pápa az esztergomi kispapoknak? – Rómába zarándokoltak az esztergomi szemina

2019, September 20 - 3:11du
Az esztergomi Érseki Papnevelő Intézet közössége – a II–VI. évfolyamok növendékei elöljáróik és tanáraik kíséretében, néhány idén szentelt újmisés volt növendéktársukkal együtt – szeptember elején Rómába zarándokolt.

Erdő Péter: a rendszerváltás után az egyházban is sokféle jövőkép élt

2019, September 14 - 2:00du
A rendszerváltás után az egyházban is sokféle jövőkép élt, "megoszlottak a vélemények arról, hogy mit kell, mit lehet kezdeni az újonnan ránk köszönő szabadsággal" - mondta főpásztorunk a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) XII. kongresszusán a Parlamentben szombaton.

Az egyházi iskolák működtetése rendkívüli felelősség, de remény is

2019, September 13 - 8:00du
Könyvbemutatót tartottak a jezsuiták Párbeszéd Házában

Erdő Péter bíboros megáldotta a budapesti Szent Ferenc Kórház új kápolnáját

2019, September 10 - 2:48du
Homíliájában a bíboros kiemelte: Jézus a kórházban is "otthon akar lenni", hogy "reményt adjon és segítsen".

A kassai vértanúk halálának 400. évfordulójára emlékeztek Erdő Péter bíborossal

2019, September 9 - 9:54de
Kőrösi Márk, Grodecz Menyhért és Pongrácz István 1619. szeptember 7-én szenvedtek mártírhalált.

Főpásztorunk tanévkezdő szentmisét mutatott be a Szent István-bazilika előtt

2019, September 3 - 6:58du
Erdő Péter bíboros tanévkezdő szentmisét mutatott be a budapesti Szent István-bazilika előtti téren több ezer, katolikus iskolában tanuló diáknak hétfőn.

Elkészült a Boldog Ceferino Roma Misszió és Caritas Ház Esztergomban

2019, August 29 - 6:30du
Egy korábban szegényházként, majd kórházként használt épület felújításával elkészült Esztergomban a Boldog Ceferino Roma Misszió és Caritas Ház, melyben szociális szolgálatot és roma felzárkóztatást végez a katolikus egyház.

Poznani érsek: ma is szent politikusokra van szükség

2019, August 22 - 1:25du
Ma is "szent politikusokra", "Szent István mércéje szerinti politikusokra" van szükség - mondta Stanislaw Gadecki poznani érsek, a lengyel püspöki konferencia elnöke a Szent István-nap alkalmából megtartott ünnepi szentmisén kedden, a budapesti Szent István-bazilika előtt.