Esztergom-budapesti Főegyházmegye

Frissítve: 20 óra 16 perc

Pro Cultura Christiana-díjban részesült Varga Dezső restaurátor

2018, június 13 - 5:29du
A kitüntetést Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek adta át június 13-án, Esztergomban.

Papszenteléseket tartanak országszerte júniusban

2018, június 9 - 10:46de
Katolikus papokat és diakónusokat szentelnek hétvégén és a következő hetekben országszerte, 25 pappal és 35 diakónussal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház.

Úrnapját ünneplik vasárnap a katolikusok Magyarországon is

2018, június 1 - 1:11du
Úrnapját ünneplik június 3-án a katolikusok Magyarországon és a világ számos országában. Erdő Péter bíboros, prímás a budapesti Szent István-bazilikában mutat be ünnepi szentmisét délelőtt 10 órakor, majd körmenetet tart.

Szentségimádás június 2-án!

2018, június 1 - 12:54du
Arra hívunk Benneteket, hogy június 2-án, Úrnapja szombatján délután 5-től együtt dicsőítsük az Oltáriszentségben jelenlévő Jézust szerte a világon!

Világméretű szentségimádásra hívnak június 2-án!

2018, június 1 - 12:36du
A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkársága úrnapjához kapcsolódva június 2-án délután 5-től szentségimádást hirdet, hogy együtt dicsőítsük az Oltáriszentségben jelen lévő Jézust szerte a világon.

Ikonkiállítás nyílt Máriahalmon

2018, június 1 - 12:28du
Egyedülálló tárlatnak ad otthont a máriahalmi Szent János-templom.

A hőség ellenére sokan vettek részt a 12. Élő rózsafüzér zarándoklaton

2018, május 30 - 11:47de
Kilométerek imádkozva, énekelve - A rózsafüzér ereje

Ferenc pápa is köszöntötte a 25 éves kaposvári egyházmegyét

2018, május 27 - 3:32du
Szentmisével koronázta meg fennállásának 25. évét a Kaposvári Egyházmegye. Ferenc pápa üdvözletét és apostoli áldását küldte ebből az alkalomból. Az ünnepnapon színes és változatos, a fiataloknak és a családoknak szóló programokkal várták az érdeklődőket.

Szombaton tartották a Keresztény szigetet

2018, május 27 - 10:47de
Az egész napos programot szervező Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és az ÉrtékMegőrző Hálózat pódiumbeszélgetésekkel, koncerttel, bábelőadással, sportversenyekkel várta az érdeklődőket a Margitszigeten.

Főpásztorunk megáldotta a budapesti egyetemi lelkészség új közösségi termét

2018, május 25 - 10:02de
Szentmisére gyűltek össze a Magyar Szentek templomában a budapesti egyetemi lelkészség hívására a diákok. Új közösségi termük megáldását Erdő Péter bíborossal ünnepelték május 24-én.

Állami kitüntetésben részesült Dominik Duka bíboros, prágai érsek

2018, május 23 - 1:14du
Az anyanyelvű hitélet lehetőségének megteremtéséért és a magyar-cseh egyházi és politikai kapcsolatok fejlesztéséért végzett munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetést vehetette át Áder János köztársasági elnöktől a parlamentben.

Pünkösdhétfő - Karizmák ünnepe

2018, május 22 - 9:14du
EWTN

Pünkösdhétfő - Máriaremete

2018, május 22 - 12:00de

Erdő Péter: az a cél, hogy egyre több templom legyen nyitva

2018, május 21 - 8:31du
Az a célunk, hogy egyre több templom legyen nyitva napközben, lehetővé téve az imádkozást, szentségimádást - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek pünkösdhétfőn a máriaremetei kegytemplom kertjében tartott karizmák ünnepén.

Pünkösd

2018, május 20 - 12:00de
Bérmálás az esztergomi bazilikában

Megnyílt a Szent István-könyvhét Budapesten

2018, május 7 - 3:21du
Megkezdődött az idei Szent István-könyvhét hétfőn a fővárosban, az eseményt Erdő Péter bíboros, a Szent István Társulat fővédője nyitotta meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.

Akadémiai elismeréseket adott át Lovász László

2018, május 7 - 12:23du
A Magyar Tudományos Akadémia elnöke adta át a köztestület 189. közgyűlésének hétfői ünnepi ülésén az Akadémiai Aranyérmet és az Akadémiai Díjakat. A közgyűlésen jelen volt Erdő Péter bíboros, prímás, az Akadémia rendes tagja.

Szentmisével, zarándoklattal emlékezünk meg Mindszenty Józsefről

2018, május 4 - 3:50du
Május 5-én, szombaton Mindszenty József bíboros-hercegprímás halálának évfordulójára emlékezve Erdő Péter bíboros szentmisét mutat be az esztergomi bazilikában. A főtemplomba kerékpáros, kenus és gyalogos zarándokokat is várunk.