Esztergom-budapesti Főegyházmegye

Frissítve: 2 óra 9 perc

Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük

2019, August 14 - 2:16du
A Katolikus Egyház augusztus 15-én, kedden Szűz Mária halálát és mennybevételét, vagyis Nagyboldogasszony napját ünnepli.

Úrnapját ünnepeljük ezen a vasárnapon

2019, June 23 - 3:16du
Erdő Péter bíboros ma délelőtt 10 órakor ünnepi szentmisét mutatott be a budapesti Szent István-bazilikában, majd körmenetet vezettet a főtemplomban úrnapja alkalmából.

Úrnapját ünnepeljük ezen a vasárnapon

2019, June 23 - 12:00de

Ma hajnalban elhunyt Hegedűs László atya

2019, June 21 - 12:05du
Fájdalommal hirdetjük, hogy szeretett Hegedűs László atyánk hazatért a Mennyei Atyához. Ahogy ő mindig mondta: várta a behívóját. Megérkezett.

Átadták Budapest díszpolgári címeit - Mindszenty József bíboros posztumusz kapta meg az elismerést

2019, June 19 - 3:16du
Tarlós István főpolgármester átadta Budapest díszpolgári címeit a Fővárosi Közgyűlés szerdai, ünnepi ülésén. Az elismerő címben nyolcan részesültek, akik "a főváros életében jelentős, meghatározó szerepet töltenek be", és "kiemelkedő teljesítményükkel Budapestnek dicsőséget szereztek."

Átadták Budapest díszpolgári címeit

2019, June 19 - 12:00de
Mindszenty József bíboros posztumusz kapta meg az elismerést

Főpásztori látogatás

2019, June 18 - 12:00de
Berhaneyesus Demerew Souraphielt, Addisz-Abeba bíboros érsekét és kíséretét Erdő Péter bíboros, prímás június 18-án, kedden fogadta a budavári Prímási Palotában.

A papság prófétai küldetés – Pap- és diakónusszentelést ünnepeltek Esztergomban

2019, June 15 - 3:45du
Június 15-én, szombaton Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek Fehér Zoltán diakónust áldozópappá, Gyurász Krisztián, Harangi Tibor, Lőw Gergely és Máté János Kristóf papnövendékeket pedig diakónussá szentelte az esztergomi bazilikában.

Pap- és diakónusszentelést ünnepeltek Esztergomban

2019, June 15 - 12:00de

Erdő Péter: a misszió jegyében telik majd az Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő időszak

2019, June 10 - 3:51du
A misszió jegyében telik a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő év az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében - mondta Erdő Péter bíboros, érsek az egyházmegye családi napján, a máriaremetei kegytemplom parkjában pünkösdhétfőn.

Pünkösdi szentmise és bérmálás az esztergomi bazilikában

2019, June 9 - 3:57du
Pünkösd ünnepén Erdő Péter bíboros a hagyományoknak megfelelően az esztergomi bazilikában mutatott be szentmisét. A szertartás keretében száz esztergomi, a főegyházmegyéből és az ország más vidékeiről is érkező fiatal és felnőtt részesült a bérmálás szentségében.

Pünkösdi szentmise az esztergomi bazilikában

2019, June 9 - 12:00de

Ünnepeltek a tevékeny szeretet képviselői

2019, May 25 - 7:30du
Első alkalommal szerveztek családi ünnepnapot az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Szent Erzsébet Karitász Központjának munkatársai, a régiók önkéntesei és családjai részére május 25-én, a Szent István-bazilika altemplomába, melyet megelőzően Erdő Péter bíboros, prímás celebrált szentmisét.

Találkozás, tanulás, egymásba kapaszkodó elköteleződés – Mindszenty-ünnep Esztergomban

2019, May 7 - 8:54de
Mindszenty József boldoggá avatásáért mutattak be szentmisét május 4-én az esztergomi bazilikában. A főcelebráns Erdő Péter bíboros, prímás volt, a szónok Böcskei László nagyváradi megyéspüspök.

Országos Mindszenty Zarándoklat

2019, May 7 - 12:00de

Flashmobbal a szeretetért – Már csak 500 nap a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusig

2019, May 3 - 8:15de
Éppen 500 nap van hátra a Budapesten megrendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusig (NEK). Ebből az alkalomból 500 fős gyermekkórus énekelt május 2-án délben Budapesten, a Szent István-bazilika előtt.