"Isten nem azért küldte Fiát a világba, hogy elítélje a világot, hanem hogy általa üdvözüljön." - Szentháromság vasárnapja (2023. június 4.)

Június 3. szombat Lwanga Szent Károly és társai vértanúk (zsolozsma: I. zsoltárhét)

Június 4. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA (A év)

9.00 Gitáros-, diákmise

Zenei szolgálat: Tempomunk Gitáros Zenekara

Zenekarvezető: Tóth Péter

A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond: Jánosa Domokos plébános

Orgonál: Balasi Barnabás, a Szent Anna templom orgonaművésze

18.00 Ifjúsági, „Taizé-zenés” szentmise

Zenei szolgálat: Templomunk Ifjúsági Zenekara

Vezényel: Farkasházi Dávid

NYÁRI MISEREND

Hétfőtől péntekig (hétköznapi olvasmányok I.)

18.00! Énekes szentmise

Június 5. hétfő Szent Bonifác püspök és vértanú

Június 10. szombat (zsolozsma: II. zsoltárhét)

Június 11. ÚRNAPJA, KRISZTUS SZENT TESTE ÉS VÉRE (A év)

9.00 Énekes-, cserkész- és diákmise

10.00 Úrnapi körmenet a Batthyány téren

OLVASMÁNY Kiv 34, 4b-6. 8-9

Isten már az ószövetségi üdvtörténetben is úgy nyilatkozott meg, mint felfoghatatlan misztérium, aki egyesíti magában a fönséget, a szellemiséget, a mindenhatóságot és az irgalmat. A bizalmat elsősorban azzal váltotta ki, hogy hűségesnek mutatkozott a szövetséghez. Ezért kéri Mózes, hogy a pusztai vándorlásban vonuljon velük együtt.

OLVASMÁNY Mózes második könyvéből

Az Úr irgalmas és könyörülő Isten.

Mózes, miután elpusztította az aranyborjút és kiengesztelte az Urat, másnap korán reggel elindult a Sinai-hegyre, és vitte magával a két kőtáblát, ahogy az Úr megparancsolta. Az Úr leereszkedett felhőben, ő pedig eléje járult és segítségül hívta az Úr nevét. Az Úr elvonult Mózes előtt és ezt mondta: ,,Az Úr, az Úr, irgalmas és könyörülő Isten, hosszantűrő, kegyelemben és hűségben gazdag.''
Mózes sietve a földig hajolt, leborult, és így szólt: ,,Ha kegyelmet találtam a szemedben, Uram, akkor a mi Urunk vonuljon velünk. Bár keménynyakú nép ez, mégis bocsásd meg bűneinket, és fogadj el minket örökségedül.''

VÁLASZOS ZSOLTÁR Dán 3, 52. 53. 54. 55. 56 6. tónus.

Válasz: * Dicséretre méltó és magasztos örökkön-örökké. 52b. vers.

Előénekes: Áldott vagy, Urunk, atyáink Istene.*
Hívek: * Dicséretre méltó és magasztos örökkön-örökké.

E: Áldott a te dicsőséges szent neved.*
H: * Dicséretre méltó és magasztos örökkön-örökké..

E: Áldott vagy templomodban, dicsőséged szent helyén.*

E: Áldott vagy királyi trónodon.*
H: * Dicséretre méltó és magasztos örökkön-örökké.

E: Áldott vagy, aki mélységekbe tekintesz, + és a kerubok fölött trónolsz.*
H: * Dicséretre méltó és magasztos örökkön-örökké.

E: Áldott vagy az égbolt fölött.*

SZENTLECKE 2 Kor 13, 11-13

A hívőknek mindig van okuk a lelki örömre, mert amíg hűségesek, addig velük van a szeretet és a béke Istene. Az apostol Isten jelenlétét szentháromsági formában részletezi: tegyen veletek Urunk, Jézus Krisztus kegyelme, amelyet megszerzett a megváltásban, s amelyben benne van a bűnök bocsánata és a gyermekkéfogadás; azután legyen velük az Atya szeretete, akinek irgalma készítette elő az üdvösséget; és végül fogja őket szent közösségbe a Szentlélek, aki maga is az Atya és a Fiú szeretet közössége.

SZENTLECKE Szent Pál apostolnak a korintusiakhoz írt második leveléből

Urunk, Jézus Krisztus kegyelme, Isten szeretete és a Szentlélek közössége köti össze a híveket.

Testvéreim! Örvendjetek és tökéletesedjetek! Buzdítsátok egymást, éljetek egyetértésben és békében! Akkor veletek lesz a szeretet és a béke Istene. Köszöntsétek egymást szent csókkal. A szentek mind köszöntenek titeket.
Urunk Jézus Krisztus kegyelme, Isten szeretete és a Szentlélek közössége legyen mindnyájatokkal!

Alleluja. 1. szám.
Dicsőség az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek: * Istennek, aki van, aki volt, és aki eljön újra! Vö. Jel 1, 8 – 9. tónus.

EVANGÉLIUM Jn 3, 16-18

Isten szeretetének megnyilatkozása volt az is, hogy a próféták által kinyilatkoztatást adott és szövetséget kötött A te fesség azonban a Fiú elküldésében valósult meg. Sőt az Atya áldozatul adta őt a bűnökért. Ő annyira Atya, hogy az egyszülött Fiún kívül fogadott gyermekeket is akart, akikkel megoszthatja életét. A Fiú azért jött el, hogy testvérül fogadjon bennünket, s azért küldte el a Szentlelket, hogy kialakítsa bennünk az ő lelkületét. Az üdvrend tehát már itta földön a szentháromsági élet kitárulása.

+ EVANGÉLIUM Szent János könyvéből

Isten elküldte Fiát, hogy üdvözli jön általa a világ.

Abban az időben Jézus ezt mondta Nikodémusnak:
Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy mindaz, aki benne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Isten nem azért küldte Fiát a világba, hogy elítélje a világot, hanem hogy általa üdvözüljön a világ. Aki hisz benne, az nem esik ítélet alá, de aki nem hisz, az már ítéletet vont magára, mert nem hitt Isten egyszülött Fiában.