Ars Sacra Fesztivál 2023 a Szent Anna templomban

Orgonabemutató

A Szent Anna templom európai hírű Jehmlich-orgonája

1. szeptember 16. (szombat) | 10:00 óra

Balasi Barnabás, a Szent Anna templom orgonaművésze bemutatja a templom európai hírű Jehmlich-orgonáját. Helyszíne az orgonakarzat. Feljutási lehetőség 9.45-kor a templom főbejáratánál, a gyóntatóhelyiségen keresztül. Az előadás a templomtérből is kivetítve élőben követhető!

Nagy István orgonaművész hangversenye a Szent Ferenc Sebei templom 1899-es Rieger orgonáján

1. szeptember 16.(szombat) | 18:00 óra

Helyszín: Szent Ferenc Sebei templom (Bp. 1011 Fő utca 43.)

Nagy István orgonaművész (Szlovákia) Bach, Mendelssohn, Liszt művei mellett, saját kompozícióit is megszólaltatja ezen az estén a Szent Ferenc Sebei templom kiemelt műemléki értékű, szinte eredeti állapotban fennmaradt 1899-es Rieger orgonáján (op. 720)

Orgonabemutató - Szent Ferenc Sebei templom 1899-es Rieger-orgonája

1. szeptember 17. (vasárnap)| 13:00 óra

Helyszín: Szent Ferenc Sebei templom (Bp. 1011 Fő utca 43.)

Balasi Barnabás a Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna templom orgonaművésze és Kecskés Ádám, a Szent Ferenc Sebei templom orgonaművésze bemutatja a templom 1899-es, eredei állapotban lévő német-romantikus Rieger-orgonáját. Helyszíne az orgonakarzat. Az előadás a templomtérből is követhető!

Johann Sebastian Bach orgonaművészete

1. szeptember 18. (hétfő) | 19:00 óra

Balasi Barnabás, a Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna templom orgonaművészének Bach-estje, a templom európai hírű Jehmlich-orgonáján

Műsoron: Johann Sebastian Bach (1685-1750) orgonaművei

Artissimo Trió koncertje

1. szeptember 19. (kedd)| 15:30

Népszerű komolyzene kamara-összeállításban (ének-fuvola-zongora), műsorvezetővel. Bach, Bizet, Fauré és Erkel művei mellett – különlegességként – elhangzik az „Egyveleg-fantázia” (Potpurri-fantázia), amelynek szerzője Ruzitska György cseh származású, az 1850-es években Kolozsváron élő és alkotó zongoraművész, zeneszerző, konzervatóriumi igazgató.

Erzsébet királyné verseit az együttes zongoristája zenésítette meg. A hangverseny végén a Trió ezekből szólaltat meg kettőt.

Minden programra a belépés díjtalan!

További infó: www.szentannazene.hu