Jánosa Domokos plébános kitüntetése

Navracsics Tibor átadja a Magyar Közt. Érdemrend lovagkeresztjét Jánosa Domokosnak, Néprajzi Múzeum, 2011.08.20.

Szent István király ünnepe alkalmából Schmitt Pál köztársasági elnök a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét adományozta plébánosunknak, Jánosa Domokos atyának „a katolikus hit oktatásáért, a közösségek létrehozásáért és ápolásáért, a hitélet fáradhatatlan és szeretetteljes szolgálatáért”. A kitüntetést Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter adta át 2011. augusztus 20-án félelőtt a Néprajzi Múzeumban.

Az Érdemrend a magyar állam által adományozható legmagasabb kitüntetés, a lovagkereszt pedig ennek legalsó, hatodik fokozata. Ugyanezt a kitüntetést kapta ugyanakkor Süllei László esztergom-budapesti érseki általános helynök, a Budavári Nagyboldogasszony Plébánia plébánosa, plébániánk egykori segédlelkésze is.