Back to top

Magyarok Ausztráliában és egyéb assuie (ejtsd: ozzi) szokások

Következő plébániai estünkön Zsidi Sára (plébániánk cserkészvezetője, hittanosa) beszámolójára kerül sor Magyarok Ausztráliában és egyéb assuie (ejtsd: ozzi) szokások címmel.

Idő: 2019. május 27-én, hétfőn, 19 órától
Hely: Szent Anna plébánia emeleti hittanterme  (1011 Budapest, Aranyhal utca 1., bejárat a templom mögött)

„Kétszer fél évet töltöttem Sydney-ben, Ausztráliában, hogy részt vegyek, és segítsek az ott elő magyarok közösségformálásában, magyarságuk megtartásában. Ehhez a munkához nyertem el 2017-ben, majd 2018- ban a Nemzetpolitikai Államtitkárság által meghirdett Kőrösi Csoma Sándor Ösztöndìjat, Előadásomban azt szeretném elmondani, bemutatni, hogyan lehet magyarként élni,15 ezer kilométerre az anyaországtól.”