Back to top

Hirdetések (2012. okt. 28.)

A Lorettói Szűzanya szobra, amely templomunk lorettói kápolnájában áll, egyik kedves hivőnk felajánlásából gyönyörű új ruhát kapott. Hálásan köszönjük. A kápolna a misék alatt nyitva van, megtekinthető.

November 1-én, csütörtökön van mindenszentek ünnepe, nem kötelező ünnep, bár munkaszüneti nap, ezért templomunkban nem tartunk ünnepi miserendet. Az esti 5 órai szentmisén emlékezünkmeg az ünnepről, majd ezt követően tartjuk meg a hagyományos halottak esti szertartást, és utána az altemplomban a sírok megáldását. Közösen imádkozunk halottainkért, azokért, akik ott nyugszanak, és minden megholtért.

November 2. halottak napja. Az esti 5 órai szentmise végén röviden megismételjük a halottak esti imádságot.

Mindenszentek ünnepén és halottak napján, valamint ezeknek az ünnepeknek a nyolcadában teljes búcsút lehet nyerni elhunytjainkért templom- vagy temetőlátogatással és ott egy Miatyánknak és egy Hiszekegynek a Szentatya szándékára történő elmondásával.

November 4-én, vasárnap este 6 órakor taizéi énekes, ifjúsági szentmise lesz a Szent Anna templomban.

A Rózsafüzér Társulat novemberi titokcseréje november 8-án, csütörtökön lesz.