Back to top

„A fantázia és a tokkáta" (ismeretterjesztő orgonahangverseny)

Balasi Barnabás, a Szent Anna templom orgonistája a templom karzatára invitálja a közönséget. Ismeretterjesztő előadás keretében rendhagyó orgonahangversenynek lehetne tanúi a látogatók, melyben megismerkedhetnek a "fantázia" és a "tokkáta" műfajával.

Időpont: 2012. május 7. hétfő 19.00 Helyszín: a Szent Anna templom orgonakarzata (Bp. 1011 Batthyány tér 7.) Feljutás: iroda főbejárat, a templom főbejárata mellett balra.

Az előadás keretében a következő művek és azok részletei hangzanak fel:

  • Johann Sebastian Bach (1685-1750): d-moll tokkáta és fúga (BWV 565)
  • J.S.Bach: g-moll fantázia és fúga BWV 542
  • J.S.Bach: a-moll fantázia és fúga BWV 561
  • Charles Marie Widor (1844-1937): Symphonie V.:5. Tokkáta (Widor-tokkáta)
  • Eugene Gigout (1844-1925): Tokkáta

A belépés díjtalan! A részvétel az orgonakarzat befogadóképessége miatt korlátozott! Ingyenes belépőjegyek (melyek a helyfoglalást biztosítják) 2012. május 1-jétől válthatók a Szent Anna templom sekrestyéjében!