A Szent Anna templom kórusa támogatókat keres

A Szent Anna templom 2011. januárjában induló, hivatásos énekesekből álló új énekkara támogatókat keres, illetve köszönettel fogad minden támogatásra vonatkozó ötletet, segítséget. A kórus január óta látja el a templom zenei szolgálatát és zenei törekvéseivel csatlakozik azon csekélyszámú magyarországi egyházközségekhez, akik amatőr együttesek helyett hivatásos zenészeket alkalmaznak a szent zene megszólaltatására. Jelenleg minden hónnapban egyszer próbálja szolgálatával a liturgia fényét emelni együttesünk.

Anyagi hozzájárulását jelenleg is köszönettel fogadjuk a templomban elhelyezett „Orgonakoncert” feliratú perselybe, mely jelenleg is az egyházzenei költségeket fedezi. Észrevételeit köszönettel várjuk az info(kukac)szentannazene.hu e-mailcímre.

 

Idén szeretnénk megrendezni egyházközségünk saját, első karácsonyi koncertjét, melyen templomunk énekkara énekel majd, templomunk orgonistái játszanak és remélhetően egyházközségünk minden közösségével képviseli majd magát jelenlétével. Ennek a terveinkben lévő koncertnek is komoly szervezési költségei lesznek.

Énekkarunk eddigi zenei szolgálatai voltak:

Február 6. Évközi 5. vasárnap 11.00: Joannes Spielenberger: Officium Missae (a Kájoni Kódexből). Előadta: templomunk nőikara

Március 13. Nagyböjt 1. vasárnapja 11.00: Antonio Lotti (1666-1740): Missa in C

Április 24. Húsvétvasárnap 11.00: W. A. Mozart (1756-1791): D-dúr missa brevis (K.V.194.)

Május 15. Húsvét 4. vasárnapja 18.00, a bérmálás szentségének kiszolgáltatása: J. G. Rheinberger (1839-1901): Missa sincere in memoriam. Előadta: templomunk nőikara

Június 12. Pünkösdvasárnap 11.00: Antonio Lotti: Missa in A

Július 26. Szent Anna búcsú 11.00: W. A. Mozart: D-dúr missa brevis

Augusztus 7. Évközi 19. vasárnap 11.00: J.G. Rheinberger: Missa Puerorum op.62

 

Énekkarunkról további információk a www.szentannazene.hu honlapon találhatók.