Alsóvizivárosi Szent Erzsébet plébánia

Frissítve: 1 nap 10 óra

Öregministráns találkozó és Agapé

2017, augusztus 7 - 2:22du
[See image gallery at alsovizivaros.plebania.hu]

Május 7-én, a déli szentmise után agapéra hívták a kapucinus testvérek a Budai kapucinus  templom közösségét. A jelenlegi híveket, és azokat a családokat is, akik már nem itt élnek, de ideköti őket életüknek és hitéletüknek egy része. Felhasználva ezt az alkalmat, összefogtak az „öreg” ministránsok is, és a szentmisén közösen „szolgáltak” az oltár körül. Felemelő volt látni a több mint 20 ministránst!
Mivel közös ünnepünk egyben anyák napja is volt, Marco testvér a szentmise végén megáldotta az édesanyákat. Többszörös dédnagymamák, nagymamák és fiatal anyukák együtt álltak a sorban, és az áldás mellett szép emléket is kaptak.
A szentmisét követően agapéra gyűltünk össze az Avianói Szent Márk teremben. Andrea testvér igazi magyaros, ízletes gulyáslevest és olaszos tésztát főzött nekünk, és az elmaradhatatlan olasz sonka is mindenkinek nagyon ízlett.