Trianoni megemlékezés

A trianoni békeszerződés aláírásának száz éves évfordulóján, 2020. június 4-én, csütörtökön délután fél 5 kor országszerte a megszólalnak a harangok. Aki a harangszót hallja, tegye azt az imádság lekületével, könyörögjön hazánkért, népünkert határokon innen és túl, és Közép-Európa összes népeiért, hogy békében, szeretetben és alkotó együttműködésben építhessük közös jövőnket.

Itt a Szent Anna templomban 18 órakor ebből az alkalomból ünnepi szentmise lesz, majd azt követően a plébánia udvarán megemlékezés. Végül 20 óra 20 perckor mindenhol a régi Nagy-Magyaroszág területén tüzek fognak felgyulladni. Mi a plébánia udvarán, cserkészeinkkel a tűz körül fogunk emlékezni a trianoni évfordulóra. A megemlékezés és a tűzgyújtás nyilvános, de természetesen tartsuk be a biztonsági intézkedéseket, használjunk szájmaszkot és tartsunk távolságot. A szentmisét és az ünnepséget élőben fogjuk közvetíteni plébániánk YouTube-csatornáján.