Szent Anna búcsú 2020

Templomunk idei búcsúnapján, 2020. július 26-án vasárnap 11 órától, a hagyományos „Nagymamák miséjét” Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök mutatja be. A szentmisén Leopold Mozart (1719-1787) A-dúr miséjének tételei is megszólalnak (közreműködnek a Szent Anna templom énekesei Balasi Barnabás vezetésével).

A szentmise után püspök atyánk megáldja a templom újonnan restaurált, a Szeplőtelen Szűz Máriát, a Fájdalmas Krisztust és Pietát ábrázoló barokk faszobrait. Ezután az ünnepség a plébánia udvarán fog folytatódni a templom most felújított tetőzetének, valamint az udvaron fölállított, új Jézus Szíve szobornak megáldásával. Végül a plébánia híveit és és a vendégeket agapéra várjuk, ugyancsak a templom udvarára.

Lásd még: