Nagyheti szertartások 2020

Nagyhéten sajnos az előző hetekhez hasonlóan a szentmiséket zárt ajtók mögött kell megtartani. A főpásztor rendelkezése szerint nagycsütörtökön elmarad az olajszentelési szentmise a Szent István bazilikában. Ezt majd egy későbbi időpontban fogják megtartani.

• Nagycsütörtökön (április 9.) az Oltáriszentség alapításának esti miséjét itt a Szent Anna templomban 18 órától végezzük. Utána az Oltáriszentséget nem visszük le a Szent Kereszt oltához, de rövid virrasztást, szentségimádást fogunk végezni rádión, tévén keresztül.
  • Nagypénteken (április 10.) reggel 9 órakor végzünk keresztutat itt, a templomban, imádságban be lehet kapcsolódni, A nagypénteki szertartást („csonka mise”) ugyancsak este 18 órakor fogjuk kezdeni.
  • Nagyszombaton (április 11.) este 18 órakor kezdődik a szertartás, de a tűzszentelés elmarad.
  • Húsvétvasárnap (április 12.) szokás szerint reggel 9 órakor, 11 órakor és 18 órakor lesz szentmiseközvetítés a Szent Anna templomból.