Járványügyi rendelkezések az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében (2021. nov. 7.)

Az állami előírások szigorodására, valamint számos paptestvér és hívő kérésére tekintettel Főegyházmegyénkben 2021. november 7-től az alábbi rendelkezések lépnek életbe:

1. A szenteltvíztartókat ürítsük ki, a bejáratoknál helyezzünk ki kézfertőtlenítőket.
  2. A szentmisében és más liturgikus cselekmények során mellőzzük a kézfogásokat.
  3. Templomainkban és zárt helyiségekben tartott rendezvényeken használjunk maszkot.
  4. Áldoztatáskor minden áldoztatónak maszkot kell viselnie és áldoztatás előtt fertőtlenítenie kell a kezét; az áldoztatás csak kézbe történhet.

Imádkozzunk, hogy a beoltottak számának növekedésével a járvány veszélye végre elmúljon hazánkban!

Forrás: www.esztergomi-ersekseg.hu