"Harmatozzatok, egek, onnan felülről!" - Advent 4. vasárnapja (2021. december 19.)

December 18. szombat „Ó, Urunk”

18.00 Énekes-, előesti szentmise – Az adventi koszorú 4. gyertyájának meggyújtása

19.00 Karácsonyi zenés áhítat – templomunk Ifjúsági Zenekarának Karácsonyi áhítata

Vezényel: Farkasházi Dávid

A belépés díjtalan!

December 19. ADVENT 4. VASÁRNAPJA „Ó, Jessze gyökere”

Hétfőtől péntekig

6.30 Énekes-, „Rorate” szentmise

December 20. hétfő „Ó, Dávid kulcsa”

December 21. kedd „Ó, Szent Virradat”

December 22. szerda „Ó, nemzetek Királya”

December 23. csütörtök „Ó, Emmánuel”

December 24. péntek

6.30 Énekes-, „Rorate” szentmise (Utolsó „Rorate”-szentmise 2021-ben)

15.00 Gyermekek Pásztorjátéka

17.00 Énekes szentmise ELMARAD!

December 25. szombat KARÁCSONY, URUNK SZÜLETÉSE

0.00 Éjféli szentmise

A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond: Jánosa Domokos plébános

orgonál: Pásztor Attila

7.30 Énekes szentmise – „Pásztorok miséje”

11.00 Énekkaros szentmise

J.Haydn: Kleine orgelmesse Hob. XXII:7

Zenei szolgálat: a Szent Anna templom énekesei (Alapítva: 2011-ben)

Művészeti vezető és orgonál: Balasi Barnabás Tovább

December 26. SZENT CSALÁD VASÁRNAPJA

OLVASMÁNY Mik 5, 1-4a

A próféta visszatekint népe múltjára, és látja, hogy királyai, vezetői romlásba vitték az országot. Isten azonban hű maradt a Dávidnak adott ígérethez. Dávid családjából, Betlehemből jön a Szabadító, aki igazi pásztor lesz, összegyűjti a szétszórt népet, Isten nevében és erejével intézkedik, és békét hirdet a világnak. Itt már kibontakoznak a Messiás természetfölötti uralmának vonásai.

OLVASMÁNY Mikeás próféta könyvéből

E jön az idő, amikor Betlehemben megszületik a Messiás.

Ezt mondja az Úr:
Te, efratai Betlehem,
bár a legkisebb vagy Juda nemzetségei között,
mégis belőled születik majd nekem,
aki uralkodni fog Izrael felett.
Származása az ősidőkre,
a régmúlt időkre nyúlik vissza.
Ezért elhagyja őket az Úr,
míg nem szül, akinek szülnie kell,
és testvéréhez, Izrael fiaihoz
vissza nem tér a maradék.
Föllép és legelteti nyáját
az Úr erejében,
az Úrnak, az ő Istenének,
fenséges nevében.
Akkor biztonságban élnek,
mert hatalmát kiterjeszti
egészen a föld határáig:
és ez lesz a béke.

VÁLASZOS ZSOLTÁR 79, 2ac és 3b. 15-16. 18-19 4g. tónus.
Válasz: Téríts meg minket, Istenünk, * ragyogtasd ránk arcodat, és szabadok leszünk! 4. vers.

Előénekes: Figyelj ránk, Izrael pásztora, * ragyogj fel, aki trónolsz a kerubok fölött!
Mutasd meg hatalmadat, * jöjj, hogy megszabadíts minket!
Hívek: Téríts meg minket, Istenünk, * ragyogtasd ránk arcodat, és szabadok leszünk!
E: Seregek Ura, fordulj hozzánk, + tekints le az égből, * lásd, és látogasd meg ezt a szőlőt!
Védd meg, amit jobbod ültetett, * és az emberfiát, akit magadnak megerősítettél.
H: Téríts meg minket, Istenünk, * ragyogtasd ránk arcodat, és szabadok leszünk!
E: Jobbod embere fölé tárd ki kezedet, * az emberfia fölé, akit magadnak megerősítettél.
Nem hagyunk el többé, éltess még bennünket, * és mi segítségül hívjuk nevedet.
H: Téríts meg minket, Istenünk, * ragyogtasd ránk arcodat, és szabadok leszünk!

SZENTLECKE Zsid 10, 5?10

A levél szerzője látja, hogy a Messiás miben hoz újat. Az ószövetségi áldozatokkal szemben ? amelyek sokszor külsőséges cselekménnyé váltak ? ő az igazi engedelmességet mutatja meg. Mindenben követi az Atya akaratát, s ezzel tesz eleget a világ bűneiért. Az ószövetségi üdvrend helyébe tehát Krisztus áldozata lépett, s ez lett a mi istentiszteletünk is.

SZENTLECKE a Zsidókhoz írt levélből

Íme, eljövök, hogy teljesítsem akaratodat.

Testvéreim! Krisztus, amikor a világba lép, így nyilatkozik:
Áldozatot és ajándékot nem kívántál,
hanem emberi testet alkottál nekem.
Nem kedves előtted az engesztelő és égőáldozat.
Ezért így szóltam: Íme, elmegyek,
hogy teljesítsem akaratodat,
amint a könyvtekercsben rólam írva van.
Először tehát ezt mondta: ,,Áldozatot, ajándékot, engesztelő és égőáldozatot nem akartál, nem volt az kedves előtted'', jóllehet ezeket a törvény írta elő. Azután így folytatta: ,,Íme, elmegyek, hogy teljesítsem akaratodat.'' Tehát az előzőket eltörli, hogy helyébe állítsa az utóbbit. Vagyis Isten akarata szerint Jézus Krisztus testének feláldozása egyszer s mindenkorra megszentel bennünket.

Íme, az Úrnak szolgálóleánya, * legyen nekem a te igéd szerint. Lk 1, 38 ? 2. tónus.

EVANGÉLIUM Lk 1, 39-45

Az Erzsébettel való találkozás növelte a Megváltóról szóló kinyilatkoztatást, ami az angyali üdvözlettel kezdődött. Erzsébet Szentlélekkel eltelve beszél, szavai ezért kerültek bele az apostoli igehirdetésbe. Tőle haljuk, hogy Mária az Úrnak anyja, tehát egészen kivételes üdvrendi méltóságot kapott. Méhének gyümölcse egészen áldott, mert ő hozza az áldást minden embernek. Ennek a jele, hogy közelségét Erzsébet fia, János is megérzi. Mária emberi erényei közül legkimagaslóbb a hite, amellyel elfogadta az isteni üzenetet, és annak szolgálatába állt.

+ EVANGÉLIUM Szent Lukács könyvéből

Hogyan lehet az, hogy Uram anyja jön hozzám?

Az angyali üdvözlet után Mária útrakelt, és a hegyek közé, Juda egyik városába sietett. Belépett Zakariás házába, és köszöntötte Erzsébetet.
Amikor Erzsébet meghallotta Mária köszöntését, szíve alatt felujjongott a magzat, és a Szentlélek betöltötte Erzsébetet. Hangos szóval így kiáltott:
,,Áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse! Hogyan lehet az, hogy Uram anyja jön hozzám? Mert íme, amikor fülembe csendült köszöntésed szava, örvendezve felujjongott méhemben a magzat! Boldog vagy, aki hitted, hogy beteljesedik mindaz, amit az Úr mondott neked!''