Bolberitz Pál teológus, egyetemi tanár temetése

Bolberitz Pál temetését 2020. november 17-én 15 órától élőben közvetítettük, és a felvétel megtekinthető plébániánk YouTube-csatornáján.

2020. október 25-én elhunyt Dr. Bolberitz Pál teológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem egykori professzora, pápai prelátus, apostoli protonotárius, címzetes apát, a Szuverén Máltai Lovagrend tiszteletbeli konventuális káplánja, a Szent István Tudományos Akadémia elnöke, a Magyar Kolping Szövetség örökös tiszteletbeli prézese,

Temetése 2020. november 17-én lesz a budapest-felsővízivárosi Szent Anna templom kriptájában. A gyászmisét 15 órától Erdő Péter bíboros, esztergomi érsek végzi a templomban, majd azt követően kerül sor a temetésre. Tekintettel a kialakult járványhelyzetre és a november 9-én bejelentett állami rendelkezésekre, a temetés zárt körben, az asszisztencia és a család jelenlétében történik. aki szeretne bekapcsolódni a gyászszertartásba, hogy azt élő online közvetítés révén megteheti, plébániánk YouTube-csatornáján.

Bolberitz Pál1941. szeptember 15-én született Budapesten. Papi hivatása plébániánk területéről indult, majd tanulmányait a Toldy Ferenc Gimnáziumban és a budapesti Hittudományi Akadémián végezte. 1966-ban szentelték pappá, Szentendrén és a Szentimrevárosban volt káplán. 1973-tól az esztergomi szeminárium tanára volt, majd 1974 és 1976 között Rómában tanult, ahol filozófiából szerzett doktorátust a Gregoriana Pápai Egyetemen. 1978-tól tanszékvezető professzor lett a budapesti Hittudományi Akadémián, amely később a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karává alakult át. Egyetemi tanári habilitációját 2003-ban szerezte meg. A hittudományi kart kart 1988 és 1990, 1992 és 1994, majd 1994 és 1996 között dékánként is vezette.

Lásd még:

A fényképet Thaler Tamás készítette