Változik a miserend

Jövő héttől, 2020. június 8-tól változik a Szent Anna templom hétköznapi miserendje. A hétköznap reggeli szentmisék 9 óra helyett 7:30-kor fognak kezdődni.

Befejezzük a szentmisék közvetítését is, csak jelesebb alkalmakkor lesz élő szentmise-közvetítés. Ezeket a YouTube csatonánkon, illetve a Facebook-on a szokásos módon előre jelezzük.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia ugyanis június 3-án módosította a járványügyi vészhelyzet idejére március 17-én kelt rendelkezését. Eszerint

1. A vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége 2020. június 14-től, Úrnapjától ismét érvényes. Idősebbekre, veszélyeztetettekre, betegekre a kötelezettség nem vonatkozik.
  2. A megyéspüspökök a helyi körülmények és az egészségügyi előírások figyelembe vételével dönthetnek a nyilvános liturgia végzésének, illetve a szentségek kiszolgáltatásának módjáról.
  3. Az egyházi oktatási, szociális és egészségügyi intézményekben továbbra is a vonatkozó állami előírásokat kell követni.