Karácsonyi ajándék kötet Domokos atyának, 2022

Domokos atya és az Építőkövek 2022

Jánosa Domokos atya 1982-ben, tehát negyven éve kezdte papi szolgálatát a budai Vízivárosban, azóta szolgálja, szervezi, vezeti az itteni közösséget. E közösségnek az évek során sokan lettek szellemi, lelki építőkövei: meetingesek, ministránsok, hittanosok, cserkészek, kolpingosok, énekkarosok, országjáró zarándokok. 2022 karácsonyán Thaler Tamás kezdeményezésére egy olyan kötetet állítottak össze, amelyben 34 írás idézi föl emlékeiket. Domokos atya 2000 óta a Felsővíziváros plébánosa. Eközben a Szent Anna templom és plébánia valós építőkövei is folyamatosan megújultak, szépültek. Erről a könyv második felében a templom építésze, Burits Oktávián írása szól. A kötet ünnepélyes átadása 2022. december 26-án történt meg a plébánián. Ezt örökítette meg Zsuffa Kálmán filmje.