Elkészült a Szent Anna templom tetőfelújítása

Végéhez közelít a Szent Anna templom tetőzetének felújítása, 2020. márc. 13.

Nagy öröm számunkra, hogy elkészült templomunk tetőfelújítása. Ez azért nagy szó, mert amióta a templom megépült, több mint 250 év óta, a tetőn csupán kisebb-nagyobb javítgatások történtek, de teljes felújtás eddig nem. Most, tavaly július óta Burits Oktáv építészmérnök irányításával átvizsgálták a fából készült tetőszerkezetet, kicserélték a tönkrement részeket, az egészet vegyszeres védelemmel látták el, új lécezés készült, és a tetőre új cserepek kerültek. A felújítást jelentős részben a Magyarország Kormánya által az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye részére az Eucharisztikus Világkongresszus előkészítésére adott támogatás tette lehetővé.

Sajnos a templomtető mellett a plébániatető is felújításra szorul, amely – bármennyire is furcsának tetszik – nagyobb méretű mint a templomtető, így költségei is nagyobbak. Így ez a munka egyelőre még várat magára.