Újabb járványügyi rendelkezés

Erdő Péter esztergomi érsek november 6-án körlevélben kérte a főegyházmegye papságát, hogy tartsák be a 2020 .szeptember 4-én elrendelt járványügyi intézkedéseket. Ezen felül

• kérte, hogy a plébániai oktatások, közösségi összejövetelek szorítkozzanak csak a szentségi felkészítésre, és akkor is távolságtartással és maszk viselése mellett. Tehát csak annyian vegyenek részt ezeken, ahányan a távolságtartást figyelembe véve beférnek az adott helyiségbe.
  • elrendelte, hogy azok, akik a vírus miatt jogosan félnek a közösségben való megjelenéstől, beteget ápolnak, nagyon idős vagy veszélyeztetett személlyel laknak együtt, hatósági karanténban vannak, illetve állapotbeli kötelességük nem teszi lehetővé, hogy a vasárnapi szentmisén részt vegyenek, az Egyház tanítása szerint mentesülnek a vasárnapi szentmisén való személyes részvétel kötelezettsége alól.